Gry na iOS i OS X

[Konkurs + nowy dodatek] Niezwykła polska gra przygodowa Ghosts of Memories

Ghosts of Memories wraz z nowym dodatkiem (Epilog), to niezwykła gra polskiego zespołu Paplus Games. Uwaga! Do rozdania mam aż 10 kodów! Ponieważ gra jest naprawdę niesamowita, uważam, że warto zainteresować się tymże artykułem i wziąć udział w konkursie.

Ghosts of Memories

Fabuła:

Samotny podróżnik przemierza archetypiczne światy. Podczas jednej z wędrówek uwodzicielski głos kobiety pomaga mu odnaleźć starożytny kostur o mocach pozwalających na podróżowanie pomiędzy wymiarami i wpływanie na otoczenie. W czasie rozgrywki dowiadujemy się, że tajemniczy głos należy do uwięzionej w odległej krainie kobiety, która pomaga wędrowcowi okiełznać moce magicznego kostura. Główny bohater rozpoczyna podróż, której celem jest uwolnienie wołającej o pomoc niewiasty.

Podróżnik znajdzie się w różnorodnych światach, stając naprzeciw starożytnych łamigłówek, których rozwikłanie pozwoli mu poznać prawdę o tajemniczym głosie i jego właścicielce.

Rozgrywka:

Ghosts of Memories to logiczna gra przygodowa, której mechanika opiera się na interakcji gracza z otaczającym światem i jego elementami. W grze nie ma przemocy. W każdym rozdziale gracz otrzymuje do wykonania zadania, które przybliżają go do kluczowego elementu pozwalającego na ukończenie danego poziomu.

Większość rozdziałów składa się z dwóch splecionych ze sobą światów. Działania w jednym z nich mają swoje konsekwencje w drugim, a pewne miejsca na mapie pozwalają podróżować między wymiarami.

Akcja obserwowana jest z rzutu izometrycznego (2.5D). Taka forma prezentacji sprzyja projektowaniu ciekawych zagadek środowiskowych, wykorzystujących rozmaite mechanizmy i zjawiska, takie jak iluzje optyczne. Zastosowanie takiej formy perspektywicznej pozwala na połączenie subtelnych detali powstałych podczas projektowania z funkcjonalnością środowiska 3D. Gra jest przetłumaczona na 8 języków, w tym na język polski.

Cechy charakterystyczne:

 • 6 różnych światów
 • 21 poziomów
 • Dwa wpływające na siebie światy, po których porusza się główna postać
 • Wspaniała grafika zainspirowana budowlami starożytnych cywilizacji
 • Każda łamigłówka została zaprojektowana osobno
 • Nastrojowa muzyka skomponowana specjalnie do gry
 • 8 wersji językowych

Ghosts of Memories – Epilogue

Polska gra przygodowo-logiczna Ghosts of Memories od studia Paplus International doczekała się bezpłatnego rozszerzenia pod tytułem Epilogue.

W dodatku gracze wcielają się w postać Charona- tajemniczego podróżnika starającego się przezwyciężyć potężne siły ciemności, które zawładnęły światem gry. Podczas zmagań gracze odwiedzą dwa zupełnie nowe światy – mroczny Czyściec oraz niebiańskie Elizjum. Oba wypełnione są skomplikowanymi zagadkami wykorzystującymi zupełnie nowe mechaniki rozgrywki, które zaskoczą oraz zainteresują zarówno nowych, jak i doświadczonych graczy.

Starożytne tajemnice czekają na odkrycie w przepięknych lokacjach 2.5D. Twórcy gry dopracowali warstwę wizualną oraz dodali do niej nowe, zapierające dech efekty. Również ścieżka dźwiękowa została uzupełniona o intrygujące, ezoteryczne utwory doskonale podkreślające nastrój rozgrywki. Jednocześnie całość gry została zoptymalizowana pod kątem starszych i słabszych urządzeń mobilnych. Otrzymała również aż siedem nowych wersji językowych, w tym wersję polską.

Dodatek Ghosts of Memories – Epilogue już w tym tygodniu otrzymają za darmo wszyscy nowi oraz dotychczasowi gracze. Sama gra jest dostępna w sklepach App Store, Google Play i Amazon Appstore za jedyne 2.99$ euro. Ghosts of Memories nie zawiera reklam oraz mikropłatności.

Cechy charakterystyczne:

 • 2 nowe światy
 • 6 dodatkowych poziomów
 • Nowa ścieżka dźwiękowa
 • 7 nowych wersji językowych

Przydatne linki:

YouTube: Ghosts of Memories

Strona internetowa: ghostsofmemories.com

App Store: Ghosts of Memories

Facebook: Ghosts of Memories

Twitter: Paplus Games

Instagram: Paplus Games

Ścieżka dźwiękowa: paplusgames.com

Podsumowanie

Gra jest istnym majstersztykiem – fabuła, pomysłowość jak również piękna oprawa dźwiękowa oraz graficzna to czysta uczta dla naszych zmysłów. Twórcy pewnie uznali (tak jak ja), że ścieżka dźwiękowa jest na tyle wspaniała, iż warto udostępnić ją do pobrania za darmo. Polecam i zmykam przechodzić kolejne poziomy! 🙂

Galeria

Konkurs

Konkurs jest banalnie prosty! Wręczę dziesięciu pierwszym osobom, które polubią ten artykuł i udostępnią go na Facebooku po jednym kodzie do tego arcydzieła stworzonego przez polski zespół 🙂

Komentarze
To Top