Informacje i nowości

Samsung liderem na amerykańskim rynku smartfonów!

Samsung jedenaście miesięcy po utracie pozycji lidera na rzecz Apple znów powraca, spychając firmę z Cupertino na drugie miejsce na amerykańskim rynku smartfonów.

Business Korea – firma badawcza z siedzibą w Hongkongu, opublikowała raport z którego wynika, iż w marcu telefony koreańskiego producenta po raz kolejny zdominowały amerykański rynek. Udział Samsunga wynosi 28,8%, natomiast Apple skurczył się do poziomu około 23%, co stawia firmę na drugim miejscu.

Na sukces koreańskiej firmy przede wszystkim wpływ mają najnowsze, flagowe modele, tj. Samsung Galaxy S7 i S7 edge. Zdaniem analityków, wpłynie to na dalszy wzrost przychodów w 2016 roku, które obecnie wzrosły aż o 12%.

Trzecie miejsce przypadło firmie LG Electronics, której udział na rynku amerykańskim wynosi 17,1%. Podobnie jak u konkurencji, tutaj także analitycy przewidują dalszy wzrost.

Czwarte oraz piąte miejsce zajęli odpowiednia ZTE (6,6%) i Alcatel (4,5%). Huawei natomiast oscyluje w granicach jednego procenta.

Uważam, że nie ma się czym przejmować, drugie miejsce to wciąż bardzo dobra pozycja, tym bardziej, iż wspomniani dwaj najwięksi konkurenci naprzemian się prześcigają. Wszystko może się zmienić wraz z premierą iPhone’a 7.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top