Sprzęt Apple i akcesoria

Koniec sprzedaży Apple Thunderbolt Display

Apple Thunderbolt Display. Do dzisiejszego dnia był jedynym zewnętrznym monitorem w ofercie Apple. Po wielu pogłoskach i plotkach został oficjalnie wycofany ze sprzedaży po pięciu latach.

Jan Apple samo tłumaczy, monitor Thunderbolt Display będzie można kupić przez Apple.com lub w sklepach Apple Store do wyczerpania zapasów. Gdy to już nastąpi, możliwe będzie zakupienie „świetnych” monitorów innych producentów.

Apple Thunderbolt Display znany jest przede wszystkim z bardzo wysokiej ceny. W zamian za 4999 zł (cena na apple.com/pl) otrzymujemy bowiem dosyć niską jak na 27″ rodzielczość 2560 na 1440 pikseli, głośniki, kamerę FaceTime HD oraz wbudowane złącze MagSafe do MacBooków. Innym przykładem jego nie najnowszej już konstrukcji jest sama grubość ramki. Podczas, gdy iMaki zostały znacząco odchodzone w 2012 roku, to Apple Thunderbolt Display nadal pozostał dość grubym monitorem.

Wycofanie monitora Apple ze sprzedaży może mieć spory związek z zapowiadanym od jakiegoś czasu jego następcą. Oczywiście mówi się tu o ekranie jaki znajdziemy w iMakach 5K a nawet z wbudowanym GPU, dzięki któremu nawet MacBook 12″ w podstawowej wersji nie miałby problemu z napędzaniem tak dużej rozdzielczości.

Wszystko wskazuje na to, że nowy monitor Apple ujrzymy nieco wcześniej niż na początku zapowiadano. Wiele osób bardzo czeka na nową generację Thunderbolt Display. Gdyby wszystkie pogłoski sprawdziły się, a dodatkowo Apple dobrze skalkulowałoby cenę, szykuje się kolejny hit sprzedaży.

Źródło: 9To5Mac

Komentarze
To Top