Informacje i nowości

Użytkownicy iPhone’ów 6/6 Plus skarżą się na problemy z wyświetlaczem

iPhone 6 oraz 6 Plus są już z nami prawie 2 lata. Niestety, dla ich posiadaczy nie mamy dobrych wiadomości. Ostatnio rośnie liczba zgłoszeń od użytkowników, którzy skarżą się na problemy z wyświetlaczem swoich smartfonów.

Niektóre z nich wyświetlają szary pasek na samej górze, a inne nie reagują na dotyk lub reagują z bardzo dużym opóźnieniem. Do informacji dotarł serwis iFixit, który niestety potwierdza problem. Właściciel STS Telecom przyznał, że w jego punkcie pojawiło się sporo telefonów Apple z jednym z wymienionych problemów, a w Luizjanie pojawiło się 100 egzemplarzy każdego z wariantów, mających problem z reakcją na dotyk.

Niestety, sama wymiana ekranu nic nie da. Za problem odpowiedzialny jest chip znajdujący się na płycie głównej telefonu. Prawdopodobnie spowodowane jest to konstrukcją telefonów i związanym z tym aferą Bendgate.

Na moim egzemplarzu iPhone’a 6 żadnej niepokojącej zmiany nie zauważyłem, lecz niestety sytuacja może się zmienić. Jessa Jones z iPadRehab tłumaczy:

Przez dłuższy czas nie odczujemy że coś dzieje się nieprawidłowo. Po jakimś czasie zauważymy że sporadycznie ekran przestanie reagować na dotyk, lecz hard reset urządzenia powinien rozwiązywać problem. Z biegiem czasu częstotliwość „awarii dotyku” będzie się niestety zwiększać.

Jeżeli u kogoś już zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki problemu, radzimy odesłać telefon na naprawę gwarancyjną (jeżeli okres gwarancyjny jeszcze trwa). W przypadku telefonu po gwarancji pozostaje oddanie telefonu do innego serwisu, który zajmie się wymaganą naprawą.

Użytkownicy iPhone’ów 6s mogą odetchnąć – Apple w nowszym modelu wzmocniło konstrukcję nowym stopem aluminium oraz inaczej rozmieściło elementy na płycie głównej (w tym omawiany w tym artykule chip).

Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się więcej to zalecamy obejrzenie materiału przygotowanego przez iFixit:

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top