Naszymi oczami

Thule Gauntlet 3.0 – wytrzymała teczka dla Twojego MacBooka

Przy zakupie komputera firmy Apple, większość osób chce nabyć odpowiednią dla niego ochronę tak aby, jak najlepiej zabezpieczyć go przed przypadkowymi uszkodzeniami. Na rynku akcesoriów mamy dostępne różne formy zabezpieczeń, jakimi możemy „ubrać” nasz komputer. Dostępne są m.in.: folie ochronne, nakładane case’y, etui w formie wsuwki lub teczki, dzięki którym można swobodnie przemieszczać się z komputerem i akcesoriami.

Szwedzka firma Thule, postanowiła poszerzyć swoją dotychczasową ofertę o akcesoria dla sprzętów Apple, są to głównie pokrowce i teczki dla komputerów, ale w ofercie znajdziemy również etui dla smartfonów. Thule dotychczas znana była z produkcji wysokiej klasy bagażników samochodowych oraz wszelkiego rodzaju uchwytów np. rowerowych, dzięki którym podróżowanie z większą ilością bagażu jest łatwiejsze.

Do moich testów trafił produkt, jakim jest teczka Thule Gauntlet 3.0, dedykowana dla 15 calowego MacBooka Pro (nadmienię tutaj, że sam używam 13’ Aira).

Produkty tej marki, od zawsze charakteryzowało kilka cech:
– wysoka jakość tworzywa z którego są wykonane,
– staranne wykonanie produktu,
– odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni (co potwierdza model Gauntlet 3.0 – torba jest naprawdę pojemna).

Do wbrew pozorom małej teczki, jestem w stanie zmieścić bardzo dużo rzeczy co dobrze obrazują poniższe zdjęcie. Jak wiadć udało mi się zmieścić w niej:
MacBooka Air w dodatkowym pokrowcu, zasilacz MagSafe 2, iPada Air 2, ładowarkę do iPada, iPhone’a 5S wraz z ładowarką i słuchawkami EarPods, oraz portfel z dokumentami. Na upartego do części w której przechowywane są kable można jeszcze coś dorzucić – w tym miejscu zostało najwięcej wolnej przestrzeni.

Jak widać, przedmiotowa teczka jest bardzo pojemna. Oczywiście jest to model, który jak już wspomniałem dedykowany jest dla 15’ MacBooka Pro, lecz ja postanowiłem to troszkę obejść i luźną przestrzeń w miejscu gdzie normalnie powinniśmy włożyć 15’ MacBooka wypełniłem wsuwanym etui, w którym transportuje swojego Aira (fakt, że zarówno moja wsuwka jak i teczka są z tej samej firmy jest tutaj całkowicie przypadkowy 🙂 ). Za plus uznałbym możliwość przypięcia dodatkowej szelki, dzięki której teczkę można nosić na ramieniu. Bardzo spodobał mi się twardy materiał, z którego została wykonana – jest on bardzo sztywny i na pewno odpowiednio zabezpieczy nasz sprzęt podczas przypadkowego upadku, lub zgniecenia. Warto wspomnieć, że Gauntlet 3.0 posiada wzmocnione rogi i krawędzie co z pewnością zapewni ochronę na wysokim poziomie.

Zalety:
– wysoka jakość wykonania i materiału,
– odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni w teczce.

Wady:
– brak dedykowanych modeli dla MacBooka Air (MBA jest szerszy od 13′ MacBooka Pro, taki stan rzeczy skutkuje niemożliwością zmieszczenia 13′ Aira w teczce dla 13′ MacBooka Pro).

Podzielcie się w komentarzach, jak Wy ochraniacie swoje urządzenia! 🙂

Komentarze
To Top