Gry na iOS i OS X

Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Baldur's Gate Enhanced Edition na iPadzie

Kiedy wiele lat temu dostałem pierwszego Peceta, jedną z pierwszych gier jakie na nim zainstalowałem było Baldur’s Gate. Piękne pudełko, mapa i 6 płyt cd. Spędziłem długie wieczory na podróżowaniu po olbrzymim świecie jaki otwierała przed nami gra. Do dziś Baldur’s Gate pozostało jedną z moich ulubionych gier.

Ponieważ grę darzę bardzo dużym sentymentem, z niecierpliwością oczekuję premiery Baldur’s Gate: Enhanced Edition na iPada. Gra pojawi się także na komputery Mac, PC i tablety z Androidem. A wszystko to już we wrześniu! Mam także dobrą wiadomość dla posiadaczy iPada 1 – producent zapowiada, że gra będzie działać na nim bez żadnych problemów.

Oprócz gry znanej z przed kilkunastu lat przystosowanej do urządzeń Apple i wysokiej rozdzielczości, producent przygotowuje także kilka niespodzianek i nowości.

Będą to między innymi:

  • nowa przygoda – The Black Pits, która ma dostarczyć około 6 godzin dodatkowej rozrywki
  • 3 nowe postacie i powiązane z nimi zadania
  • ulepszenia znane z Baldur’s Gate 2
  • multiplayer pozwalający na wspólną grę użytkowników rożnych platform

Gra na PC pojawi się w polskiej wersji językowej (chociaż nie jest pewne, czy będzie to już w dniu premiery). Mam wielką nadzieję, że polskie głosy będziemy mogli usłyszeć także grając na iPadzie i Maku. Gra ma kosztować 9,99 $.

Komentarze
To Top