Gry na iOS i OS X

Granie na Mac’u

„Na Maca nie ma gier”, „Nie kupuj iMac’a, bo sobie nie pogramy”, „No co ty, Windows lepszy”. Z takimi tekstami muszą mierzyć się gracze komputerowi, którzy chcą zamienić swojego PC na komputer z systemem Mac OS X. Sam się z tym spotkałem, lecz po ponad
3-letnim stażu, mogę stwierdzić, że moi znajomi się mylili.

Granie na sprzęcie z Mac OS X zawsze wzbudzało wiele kontrowersji. Ci, którzy już mieli Maca, instalowali Windows’a przez BootCampa, a drudzy mówili, że nie ma nawet sensu myśleć o np. iMacu. Na przeróżnych forach internetowych czytamy jak „hejterzy”, którzy prawdopodobnie nigdy nie korzystali z Maca, chcą zniechęcić innych do zakupu komputera od Apple.

Jaki jest sens kupować Mac’a ?

Trochę nie kumam czym się ludzie zachwycają. Z tego co wiem to podzespoły ma całkiem niezłe. Ale to wszystko ? Bo nie każda gra na tym ruszy no i jest drogi. Co tych ludzi tak zachwyca w tych macach ?

Komentarz powyżej znalazłem na forum strony gry-online.pl

Kiedyś mogliśmy mówić, że Mac OS X nie nadaje się do grania w gry. Jednakże ten stan rzeczy szybko się zmienia w ostatnich latach. Największe tytuły docierają na komputery Mac coraz szybciej, już nie 2-3 lata po premierze na Windows’a, jak miało to miejsce wcześniej.


Pierwszym źródłem gier na naszym kochanym Macu jest App Store, w którym możemy znaleźć wiele kultowych tytułów jak GTA San Andreas, czy Call of Duty 2. Nowsze gry jak CoD Black OpsCivilization V lub Dirt 3 również możemy tam znaleźć.

Zrzut ekranu 2015-08-18 o 00.22.47

 

Od dłuższego czasu, wypuszczane jest również coraz więcej gier na Maca na platformie Steam. Możemy tam znaleźć, bibliotekę naprawdę świetnych tytułów, wsród których znajdziemy grę Counter-Strike Global Offensive. Wyżej wymieniony fps, w ostatnim czasie zdobył niesamowitą popularność w Polsce jak i na całym świecie. Jeżeli gra, która w samym zeszłym roku przyciągnęła ponad 2 miliony unikalnych graczy, jest dostępna również na Mac OS X, to nikt nie może powiedzieć już, że na Macu nie można grać.

Zrzut ekranu 2015-08-18 o 00.08.52

 

Gry na Maca możemy również kupić w wersji płytowej w sklepach internetowych takich jak muve.pl lub cdp.pl

Może, ktoś z Was właśnie decyduje się na zakup pierwszego Mac’a. Nie bójcie się, gier Wam nie zabraknie.

To Top