Gry na iOS i OS X

ORC: Vengeance

Orc: Vengeance

ORC: Vengeance, to nowa gra hack and slash studia Chillingo, w której wcielamy się w tytułowego orka – konkretnie Rok’a, który chce pomścić swoich poległych przyjaciół i przywrócić równowagę w Argon.

Gra została podzielona na 3 akty, a każdy składa się na kilku poziomów. Lokacje są urozmaicone oraz wykonane z dbałością o szczegóły, w grze znajduje się dość spora ilość dostępnego uzbrojenia. Podczas gry zdobywamy złoto, przedmioty oraz uczymy się nowych czarów. Pod koniec każdego poziomu, możemy udać się do handlarza, który chętnie odkupi nasze zdobycze oraz sprzeda nam nowe wyposarzenie. Niestety, jeśli chcemy wyposarzyć naszego bohatera w najlepsze przedmioty, musimy dokupić złoto poprzez in-app-purchase.

W czasie gry nasza postać zdobywa kolejne poziomy doświadczenia oraz punkty umiejętności, które możemy przeznaczyć na podniesienie statystyk naszego bohatera. Tak jak praktycznie w każdej produkcji tego gatunku, nasza postać posiada energię życiową oraz magiczną. Tutaj jednak dodatkowo pojawia się trzecia: energia pancerza.

Grafika to zdecydowanie mocna strona tej produkcji, a dzięki dobrej optymalizacji, mogłem grać w nią na iPhonie 4 bez żadnych zacięć.

Niestety – gra nie jest pozbawiona wad: staje się czasami dość monotonna, a wręcz nudna, gdyż na każdym etapie gry mamy tylko jedną, z góry ustaloną ścieżkę, na której napotkamy powtarzających się dla danego aktu przeciwników. To nie jedyny problem – największą bolączką tej produkcji jest sterowanie. Przeciwników zaznaczamy klikając na nich, tak samo wybieramy punkt, do którego ma przejść nasza postać; ataki specjalne również wykonujemy poprzez gesty – i tak, o ile pierwsze dwa są dość proste (podwójne tapnięcie, przejechanie palcem po ekranie), to kolejne dwa są już trudne do wykonania (zatoczenie kółka, zygzak). Często podczas gry omyłkowo marnowałem manę na wykonanie jakiegoś czaru bez powodu.

Grę zdecydowanie polecam fanom gatunku. Mimo kiepskiego sterowania oraz czasem monotonnej rozgrywki, gra wciąż może zaoferować nam kilka godzin rozrywki.

[youtube id=”iztIw-s9POo” width=”600″ height=”350″]

Gra jest uniwersalna i działa pod każdym urządzeniem z iOS.

[appstore id=507067914 store=ns]

Komentarze
To Top