Gry na iOS i OS X

Amazing Alex

Czy ktoś z Was jeszcze nie grał lub nie słyszał o Angry Birds? W sklepach znajdziemy figurki, koszulki i inne gadżety sygnowane właśnie tą grą – przetestujmy więc kolejną produkcję studia Rovio EntertainmentAmazing Alex.

W grze wcielamy się w tytułowego bohatera: Aleksa, młodego genialnego konstruktora, który uwielbia eksperymentować i radzić sobie z prostymi czynnościami takimi jak np. wrzucenie piłki do kosza, korzystając ze złożonych mechanizmów. Na każdym etapie otrzymujemy przedmioty, z których musimy stworzyć mechanizm umożliwiający nam uporanie się z problemem bohatera. W grze do dyspozycji otrzymujemy 35 przedmiotów oraz 100 poziomów – począwszy od tych prostych, podczas których rozwiązywania gra uczy nas interfesju, kończywszy na naprawdę trudnych etapach przy których, niejednokrotnie musimy spędzić sporo czasu, zanim uporamy się z problemem.

Jakby było tego mało, twórcy gry przygotowali dla nas całkiem rozbudowany edytor poziomów. Stworzone przez nas poziomy możemy udostępnić wszystkim graczom Amazing Aleksa. To z pewnością świetny pomysł – gra rozwija się sama, a gracze prześcigają się w tworzeniu coraz to trudniejszych i bardziej skomplikowanych poziomów.

Warto wspomnieć o oprawie audiowizualnej, która w tej produkcji stoi na wysokim poziomie – gra jest naprawdę ładna.

Podsumowując, Amazing Alex to produkcja potrafiąca zapewnić wiele rozrywki, a jeśli znudzimy się wbudowanymi poziomami, zawsze możemy pobrać nowe zagadki stworzone przez społeczność graczy. Zdecydowanie polecam!

[youtube id=”xk7vezL36IU” width=”600″ height=”350″]

Gra jest dostępna w AppStorze w cenie 0.79 € na iPhone’a i iPoda Touch oraz 2,39  w wersji na iPada.

[itunes id=524333886] [itunes id=524334658]

Komentarze
To Top