Gry na iOS i OS X

Innowacyjne sterowanie gestami w Real Boxing

Real Boxing - iOS

Real Boxing - iOS

Premiera gry RealBoxing planowana jest na drugą połowę listopada. O najnowszej grze polskiego studia VividGames pisaliśmy kilka dni temu. Dzisiaj wiemy, że oprócz samej gry, wraz z nią, światło dzienne ujrzy innowacyjny system sterowania, który do tej pory dostępny był wyłącznie na konsolach stacjonarnych.

Dzisiaj publikujemy kolejny materiał video, w którym przedstawiamy kompletnie nowe w skali światowej rozwiązanie kontroli sterowaniem postaciami w grze. Będzie to absolutny hit w sektorze gier mobilnych. Zupełnie nowy kierunek ich rozwoju – tłumaczy Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Real Boxing będzie pierwszą grą na świecie, na urządzenia mobilne, w której gracz będzie mógł kontrolować postać za pomocą gestów.

Wystarczy użycie iPada lub iPhona oraz proste podłączenie telewizora by zobaczyć własną walkę na dużym ekranie. Podobne jak przy użyciu stacjonarnej konsoli Microsoft Xbox360 z systemem Kinect. Oczywiście celem nie było idealne odwzorowanie ruchów całego ciała, a przede wszystkim zapewnienie rozrywki i nowej funkcjonalności na rynku gier mobilnych – kontynuuje Kościelny.

 

Tytuł wzbudził duże zainteresowanie zarówno w Epic Games, który jest producentem technologii Unreal Engine 3, jak również bezpośrednio w Apple, który w ten sposób będzie mógł pokazać możliwości produkowanego przez siebie sprzętu – kończy prezes.

Śledzenie gestów będzie się odbywać za pomocą przedniej kamery urządzenia z iOS oraz autorskich algorytmów analizujących obraz.

Gra będzie posiadała także tryb multiplayer, który pozwoli toczyć bokserskie pojedynki graczom z całego świata

Do produkcji gry wykorzystano technologię Unreal Engine 3, a nad animacjami postaci w Real Boxing pracowało studio Dash Dot Creations – jedno z najlepszych tego typu w Polsce. Aby uzyskać jak największy realizm gry, wykorzystano sesje motion capture wykonane w Alvernia Studios – w miejscu w którym pracowano nad takimi produkcjami jak: Wiedźmin 2, Bullet Storm czy Dead Island.

Dokładna cena gry nie jest na razie znana. Mówi się natomiast o przedziale 5-9 $.

[youtube id=”weWw8Zn9QR0″ width=”600″ height=”350″]

Komentarze
To Top