Gry na iOS i OS X

Funky Smugglers – najnowsza pozycja 11 bit studios

Funky Smugglers to najnowsza produkcja polskiego studia 11 bit studios. Znanego przede wszystkim z swojej genialnej i wielokrotnie nagradzanej gry Anomaly Warzone Earth.

Funky Smugglers to gra typu Arcade – nie znajdziemy tu żadnej fabuły, czy też różnego rodzaju trybów rozgrywki. Za to dostajemy prostą, łatwą i niezwykle wciągająca grę – idealną na zabicie nudy.

W grze wcielamy się w strażnika pilnującego bramki na lotnisku. Rozgrywka sprowadza się do wychwytywania niebezpiecznych przedmiotów od kolejnych grup podróżnych. Skonfiskowane przedmioty możemy wyrzucać lub łączyć w kombosy. Musimy jednak uważać aby nie trzymać niebezpiecznych narzędzi za długo, ponieważ mogą one eksplodować. W tym celu możemy je podrzucać, co powoduje wydłużenie czasu do eksplozji.

[youtube id=”yHylTWqThcA” width=”600″ height=”350″]

W celu urozmaicenia rozgrywki twórcy pokusili się o 4 rodzaje boostów: spowolnienia czasu, przyspieszenia czasu, przyciągającego szkodliwe przedmioty magnesu oraz dodatkowego „życia”. Wraz z każdą kolejną grupą podróżnych wzrasta poziom trudności – postacie przemieszczają się szybciej, a przedmioty są skupione w mniejszej odległości między sobą. Twórcy postanowili również zadbać o aspekt społecznościowy swojej produkcji. W grze dostępny jest szereg osiągnięć oraz wyzwań, które możemy rzucić naszym znajomym. Dodatkowo dostępne są walki zespołów, w których możemy wspólnie zbierać punkty i rywalizować nawzajem.

Na uwagę zasługuję również świetna oprawa audiowizualna: twórcy wykonali w tej kwestii bardzo dobrą robotę. Grafika stoi na wysokim poziomie – gra jest po prostu ładna, a podkład muzyczny nadaje grze klimatu Funky. W dodatku Funky Smugglers jest dostępne w naszym rodzimym języku (paradoksalnie nie wszystkie polskie produkcje oferują język polski).

Funky Smugglers to świetna, przepełniona humorem (widok babuni przemycającej granaty, czy też pistolet maszynowy na pokład samolotu wywołuje uśmiech na twarzy) i niezwykle wciągająca gra, w którą trzeba zagrać. Zdecydowanie polecam.

Gra jest uniwersalna – działa na wszystkich urządzeniach z iOS. Dodatkowo została zoptymalizowana pod wyświetlacz iPhone’a 5.

[itunes id=522640117]

Komentarze
To Top