Aplikacje na iOS i OS X

Here – mapy od Nokii

Nokia: Here - iOS (iPhone, iPad)

Nokia: Here - iOS (iPhone, iPad)

W najbliższych tygodniach do AppStore trafi aplikacja Nokii o nazwie Here. Będą to mapy w wersji na iOS.

Aplikacja ma być darmowa, a dostęp do map ma być możliwy także w trybie offline. Ponadto aplikacja ma oferować nawigację głosową i informacje na temat transportu publicznego. Mam nadzieję, że przynajmniej ta pierwsza opcja będzie dostępna w Polsce.

Jak o nowych mapach wypowiada się Prezes Nokii Stephen Elop?

Ludzie chcą najlepszych map, a z Here możemy dostarczyć lokalizacje Nokii oferując ludziom lepszy sposób na zwiedzanie i odkrywanie ich świata. Dodatkowo, z Here możemy rozszerzyć naszą 20-letnią wiedzę o lokalizacji o nowe urządzenia i systemy operacyjne docierając także poza Nokię. W rezultacie, jesteśmy przekonani, że coraz więcej osób odszuka korzyści i przyczyni się do podniesienia pozycji naszych map i usług lokalizacji.

To z pewnością bardzo dobry ruch Nokii, po tym jak mapy Apple’a spotkały się z dosyć dużą krytyką użytkowników. Osobiście w iOS 6 bardzo brakuje mi „starych” map od Google. Wiem – można mieć do nich dostęp przez przeglądarkę, jednak wydajność tego rozwiązania pozostawia wiele do życzenia. Przynajmniej na iPhone’ie 4. Czy aplikacja Here uzupełni ten brak? Mam nadzieję, że będziemy mogli przekonać się o tym jak najszybciej.

Komentarze
To Top