Aplikacje na iOS i OS X

Nowe iTunes już dostępne

Nowe iTunes

Nowe iTunes

Nowe iTunes jest oczekiwane od dawna. Jego premiera miała odbyć się już w październiku, jednak została przesunięta przez Apple na listopad. Firma zdążyła wydać program niemal w ostatniej chwili, aby dotrzymać terminu i nie przekładać premiery po raz kolejny.

Nowe iTunes to przede wszystkim liczne zmiany w wyglądzie…


Odtwarzacz

Interfejs iTunes został uproszczony co ma wpłynąć na łatwiejsze i wygodniejsze przeglądanie naszych zasobów. Ponadto zmieniła się prezentacja albumów z muzyką. Teraz po wybraniu jednego z nich pokazuje się widok rozszerzony. Dzięki temu możemy zobaczyć wszystkie piosenki z płyty, a nie tylko te, które posiadamy. Po kliknięciu odtwarzania będziemy mogli przeglądać utwory bez konieczności powrotu do biblioteki. W sklepie iTunes Store pojawią się też rekomendacje podobnych albumów, które mogą nas zainteresować.

iTunes 11 - Mac OS X


Miniodtwarzacz

Chyba jedną z większych i ciekawszych nowości jest nowy miniodtwarzacz. Pomimo małego rozmiaru, ma on więcej funkcji. Po kliknięciu przycisku „Następny” w kolejce zobaczymy kolejny utwór, który będzie odtwarzany. Możemy też przeszukać swoją kolekcję i wybrać coś innego, bez konieczności otwierania biblioteki.

iTunes - miniodtwarzacz


iTunes Store

iTunes Store został przeprojektowany dla komputera Mac, PC, iPada, iPhone’a oraz iPoda touch. Teraz wygląda i działa w taki sam sposób na każdym urządzeniu. Plusem jest to, że wygląd został ujednolicony. Czy jest lepszy i wygodniejszy? Tutaj zdania pewnie będą podzielone.

 iTunes Store


Historia przeglądania

Teraz iTunes będzie pamiętał ostatnio przeglądane utwory. Na pewno funkcja będzie przydatna, jeśli będziemy przesłuchiwać próbki utworów, nie kupując ich od razu. Później będzie nam je łatwo odnaleźć. Co najważniejsze historia będzie synchronizowana poprzez iCloud z naszymi pozostałymi urządzeniami.


iCloud

Zakupiony na komputerze album będziemy mogli odtworzyć np. na iPhone’ie bez potrzeby pobierania go na urządzenie. Oczywiście pobranie będzie także możliwe – wystarczy nacisnąć przycisk „download”.

iTunes 11 - iCloud


iTunes 11 dostępne jest do pobrania za darmo. Aby pobrać najnowszą wersję na komputerze Mac najlepiej wejść do Aktualizacji w Mac AppStore i zainstalować uaktualnienie systemowe. Program można też pobrać pod tym linkiem: http://www.apple.com/pl/itunes/download/.

Komentarze
To Top