Informacje i nowości

Dotykowy ekran w MacBook Air dostępny! Wszystko dzięki AirBar.

Neonode, firma odpowiedzialna za produkcję AirBar poinformowała dzisiaj o tym, że ich produkt jest już dostępny. AirBar to nic innego jak nakładka na 13.3″ MacBook’a Air, dzięki której przekształcimy zwykły ekran w matrycę dotykową. Cena to 99 dolarów amerykańskich. Produkt dostępny jest w wybranych sklepach w USA. Niedługo pojawi się w Amazon i innych portalach aukcyjnych.

Urządzenie to mogliśmy obejrzeć na targach CES, które odbyły się w tym roku. To właśnie tam firma zdobyła: „CES 2017 Innovation Awards Honoree” – nagrodę za innowacyjny produkt. Przejdźmy jednak do jego specyfikacji. AirBar wykonany jest z aluminium, a przymocowuje się go za pośrednictwem specjalnych magnetycznych uchwytów, które wykorzystują ramkę wyświetlacza naszego MacBook’a Air.

Jeśli chodzi o zasilanie to panel podłączamy bezpośrednio do portu USB naszego urządzenia. Jak widzicie, w kilku prostych krokach jesteśmy w stanie przekonwertować nasz komputer w urządzenie o rozszerzonej funkcjonalności. Warto dodać, że sprzęt ten działa na zasadzie „plug-and-play”, tj. podłączamy je i od razu działa. Firma oferuje specjalne oprogramowanie, które rozszerza bazę obsługiwanych gestów.

Zastanawiacie się pewnie na jakiej zasadzie działa ów nakładka? Spieszę z wyjaśnieniami. Mianowicie produkt firmy Neonode wyświetla niewidoczne pole światła na powierzchni naszego urządzenia. Jeżeli w danym miejscu zaburzymy jego strukturę używając palca, rysika lub innego wskaźnika, zostaje wysłany sygnał. Dzięki temu zostaje otworzony np. folder, w który kliknęliśmy.

Niestety, ale firma nie ustrzegła się jednej „wady”. Mianowicie chodzi o wymiary samego urządzenia. Neonade informuje, że ich produkt wymaga 17 milimetrów wolnej przestrzeni poniżej wyświetlacza. Wyklucza to więc zastosowanie go w pozostałych modelach laptopów Apple.

Na pocieszenie warto nadmienić, że AirBar dostępny jest na kilkanaście modeli laptopów z Windowsem w rozmiarach: 13.3″, 14″ i 15.6″.

 

Źródło: MacRumors.com

 

Komentarze
To Top