Gry na iOS i OS X

300 Dwarves – polska gra tower defence

Naszą historię zaczynamy na dalekiej północy, gdzie wcielamy się w jednego z krasnoludów. Nieprzypadkowo zostaliśmy wybrani na przywódcę 300 z nich. W naszej krainie nastały ciężkie czasy i tylko my możemy ją ocalić przed hordą przeciwników. Przygotujcie mapy, zasiądźcie wygodnie na tronie i bardzo ostrożnie starajcie się opracować strategię wojny. Witajcie w grze 300 Dwarves, którą stworzyła polska firma – Nimbi Studios z Krakowa.

300 Dwarves - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Zasady gry są bardzo proste, lecz wymagają logicznego myślenia i czasami własnych notatek. Naszym zadaniem jest rozplanowanie wież obronnych na terenie danej planszy. Dlaczego jesteśmy zmuszeni w tak polowych warunkach i w pośpiechu rozbudować defensywę naszego królestwa dowiecie się od królewskiego posłańca, który wprowadzi nas we wszystkie szczegóły.

Do naszej dyspozycji zostało oddanych pięć rodzajów wież obronnych, które mogą zostać rozbudowane o pięć poziomów, które zwiększą ich ilość obrażeń i szybkość ataku. Gra wymaga bardzo logicznego myślenia, ponieważ musimy dobrze przemyśleć, w których miejscach i które wieżyczki wybudować, do jakiego poziomu je rozbudować i czy będą w stanie poradzić sobie z danymi przeciwnikami, którzy za każdym razem zostają nam przedstawieni na początku misji. Większość budowli posiada specjalne umiejętności, które pomogą nam w skuteczniejszym zwalczaniu wroga.

Co więcej, możemy rozwijać nasze wieże przez konstruowanie co raz to lepszych przedmiotów. Oczywiście nie musimy polegać wyłącznie na nich, gdyż do naszej dyspozycji zostały oddane także czary, które to możemy używać podczas bitwy.

Ogólnie gra jest bardzo przyzwoita i powiem wam, że mnie bardzo wciągnęła. Dzięki świetnej grafice i dźwiękowi klimat podczas rozgrywki jest niesamowity. Czuć powiew z tamtej epoki i wciągając się w fabułę jesteśmy wręcz zmuszeni do rozegrania kolejnej bitwy. Naprawdę polecam ją wszystkim, którzy szukają spokojnej gry na ciche wieczory.

[youtube id=”JlAgtW4O74g” width=”600″ height=”350″]

Dodam jeszcze, że grę testowałem na iPadzie drugiej generacji i naprawdę nie mam jej czego zarzucić. Gra jest płynna i przyjemna.

300 Dwarves dostępne jest w dwóch wersjach: HD na iPada i SD na iPhone’a/iPoda touch.

[appstore id=557882375][appstore id=576184405]

Komentarze
To Top