Gry na iOS i OS X

Amelia i Postrach Nocy – wspaniale ilustrowana interaktywna książka

Dzisiaj miałem okazję przetestować grę inną od wszystkich.

W zasadzie jest to połączenie gry i interaktywnej książki, która została stworzona przede wszystkim z myślą o młodszych użytkownikach. Ja nie jestem już dzieckiem, nie jestem też jeszcze rodzicem, ale mimo wszystko spróbuję w jakiś sposób ocenić grę z ich perspektywy 🙂

Amelia i Postrach Nocy - iOS (iPad, iPhone, iPod touch)

Amelia i Postrach Nocy to interaktywna opowieść wydana przez polskie studio OhNoo (jest to ich debiut w AppStorze). Głównymi bohaterami historii są dziewczynka Amelia oraz jej trzej niezwykli przyjaciele: duży futrzasty misiek zwany Miśmisiem, mały nieśmiały żółw o imieniu Ołóweczek oraz niebieski Terkotek czyli kot na dwóch kółkach. Razem muszą stawić czoła złemu i budzącemu postrach stworowi Skowytowi.

Historia została podzielona na 42 plansze – pięknie ilustrowane i bardzo interaktywne. Właściwie wszystko możemy dotknąć, co będzie skutkowało wydaniem dźwięku lub poruszeniem danej rzeczy/postaci. Myślę, że każdemu dzieciakowi sprawi to olbrzymią frajdę 🙂

Oprócz oglądania i słuchania samej historii, na każdej planszy będziemy mogli zebrać 3 gwiazdki. Jeśli uda nam się zebrać wszystkie, zostanie odblokowana jeszcze jedna, dodatkowa plansza. Zadanie wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, bo niektóre gwiazdki zostały na prawdę sprytnie ukryte i niejednokrotnie będziemy musieli bardzo dokładnie przeszukać wszystkie zakamarki.

Ponadto na kilku planszach będziemy mogli zagrać w mini gry, jak np. kółko i krzyżyk, czy zapamiętywanie i powtarzanie odgłosów żab. Łącznie są 4 mini gry, uważam jednak, że jest to trochę za mało i mogłoby ich być o kilka więcej.

Wspominałem już nieco o grafice. Stoi ona na najwyższym poziomie. Wszystkie plansze są bardzo dopracowane, ilustracje wyjątkowe, wręcz magiczne. Aplikacja wykorzystuje żyroskop, dzięki czemu podczas przechylania ekranu w lewo lub w prawo, obraz przesuwa się, a my uzyskujemy efekt głębi 3D. Nawigacja jest bardzo prosta i intuicyjna. Możemy też w łatwy sposób wrócić do poprzednich plansz.

Równie dobrze wypada tutaj dźwięk. Wspaniała muzyka, a do tego mnogość różnych dźwięków i co najważniejsze – narrator oraz dialogi nagrane przez profesjonalnych aktorów.

Połączenie tego wszystkiego razem stanowi niezwykłą mieszankę, która myślę, że zapewni mile spędzony czas zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Ponadto aplikacja poprzez zabawę uczy o ważnych wartościach, takich jak przyjaźń, akceptacja, współpraca i odwaga.

Aplikacja została przygotowana w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Jest uniwersalna i działa na wszystkich urządzeniach z iOS. Dostępna jest także wersja lite pozwalająca przetestować ją za darmo. Nieco wysoka może wydawać się cena aplikacji, jeśli jednak porównamy to, co otrzymujemy w tej kwocie, z ceną przeciętnej książeczki dla dzieci, to myślę, że dojdziemy do wniosku, że nie jest to wcale cena wygórowana.

[youtube id=”ASeKyb_XSRI” width=”600″ height=”350″]

Mamy dla Was 1 kod pozwalający na bezpłatne pobranie aplikacji. Znajdziecie go poniżej, w komentarzu, dzisiaj między 19:30, a 20:00.

[appstore id=583217334][appstore id=583199247]

Komentarze
To Top