Gry na iOS i OS X

[Konkurs] Recenzja Kids’ Jigsaw Puzzles

Kilka dni temu, w moje ręce trafiła świetna gra, w dodatku polskiego studia – ITSS GAMES, która jest de facto elektronicznymi puzzlami. Zapraszam do recenzji oraz konkursu!

Gra zrobiła na mnie dobre wrażenie, które dodatkowo spotęgował fakt, że jakiś czas temu przypomniałem sobie jak to za czasów dziecka układało się puzzle… nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odzywa się Pan Tomasz z propozycją przetestowania Kids’s Jigsaw Puzzles!

Grę testowałem tylko na iPhone’ie i pomimo małego ekranu oraz wybrania najtrudniejszego poziomu, tj. 49 puzzli, bardzo wygodnie się je układało. Podejrzewam, że na iPadzie jest totalny odjazd 🙂 W układance pomaga makieta, na której narysowane zostały obrysy samych puzzli, co w razie trudności pozwala dopasować ten odpowiedni. Bardzo ciekawym bajerem jest proste równanie, na które trzeba prawidłowo odpowiedzieć aby dostać się do ustawień aplikacji.

„Kids’ Jigsaw Puzzles to gra dla dzieci od polskich programistów. Dobrze znane puzzle z naszej młodości tym razem w wersji na telefon i tablet kierowane dla najmłodszej grupy odbiorców. Autorem gry jest polskie studio ITSS Games, które tym samym otwiera swoje portfolio na aplikacje dla systemu Apple iOS (w wersji od 7.0 przez co jest dostępna także dla urządzeń ze starszym systemem operacyjnym).

Aplikacja została przygotowana z myślą o najmłodszych, nawiązuje do tego kreacja graficzna jak i obrazki, które można układać w grze. Nawigacja została przystosowana do możliwości motorycznych dzieci od 3 roku życia, natomiast możliwość wyboru poziomu trudności, który określamy ilością elementów z których układamy obrazki, daje możliwość świetnej zabawy także starszym dzieciom. Trzeba przyznać, że ułożenie obrazka, który składa się z 49 elementów może być wyzwaniem dla każdego.

Dzieci bawiąc się z Kids’ Jigsaw Puzzles mogą rozwijać swoje umiejętności motoryczne, umiejętności kojarzenia obrazów i obiektów, uczyć się, a przy tym dobrze się bawić. Celem obcowania z aplikacją jest głównie edukacja, dzieci bardzo szybko uczą się nowych rzeczy, a kiedy nauka staje się zabawą robią to z większą przyjemnością.

Do dyspozycji naszego skrzata jest ponad 80 obrazów do ułożenia, wszystkie obrazki są podzielone na kilka kategorii tematycznych. Mamy tu takie kategorie jak: zwierzęta, bajkowy świat, osobna kategoria dla chłopców i dla dziewczynek, puzzle dla maluchów, dinozaury, księżniczki i inne.

Każda z kategorii zawiera nie mniej niż 8 obrazów, które mogą się zamienić w puzzle w zależności od wybranego poziomu trudności. To gwarantuje możliwość dobrej zabawy na długie godziny.

Puzzle dla dzieci nie muszą być za trudne i zbyt nudne, z Kids’ Jigsaw Puzzles dziecko cały czas obcuje z kolorowymi obrazami, a zabawę umila przyjemna muzyka w tle.

Aplikacja udostępnia darmowy zestaw puzzli, oraz możliwość odblokowania kategorii tematycznych przez płatności w sklepie play. Warto dodać, że zakup dowolnej kategorii wyłączy definitywnie reklamy w aplikacji co w przypadku gier dla dzieci jest szczególnie istotne.

Gra jest dostępna za darmo do pobrania w iTunes i Google Play:

Kids’ Jigsaw Puzzles – iOS

Kids’ Jigsaw Puzzles – Android

Z myślą o rodzicach aplikacja posiada dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowymi zakupami. To szczególnie ważne kiedy chcemy oddać grę dziecku i nie martwić się o przypadkowe zakupy.

Oczywiście dla nas najważniejsze jest, że Kids Jigsaw Puzzles są dostępne w polskiej wersji językowej. Mam nadzieję, że wesprzecie polskich programistów w iTunes :)”

W skład kluczowych funkcji gry wchodzą:

  1. 83 układanek, w tym 10 z nich jest za darmo,
  2. Kategorie i układanki dla dzieci: zwierzęta, bajkowy świat, puzzle dla chłopców, puzzle dla dziewczynek, puzzle dla dzieci, dinozaury, księżniczki, farma, wakacje,
  3. Układanki tematyczne: puzzle dla dziewczynek, puzzle dla chłopców oraz puzzle dla najmłodszych dzieci,
  4. Różne poziomy trudności: od 6 do 49 elementów (klocki),
  5. Blokada przez przypadkowymi zakupami,
  6. Darmowa wersja zawiera 10 pięknych układanek, możesz odblokować pozostałe dokonując zakupu w aplikacji.

Więcej o grze przeczytacie TUTAJ.

Hmm… myślę, że wszystko co ważniejsze zostało już powiedziane. Od siebie dodam tylko tyle – gwarantowana dobra zabawa (nie tylko dla dzieci) 🙂 Gra posiada jeszcze jeden duży atut. Jestem pewny, że dziecko, które dostanie ową aplikację do zabawy, natychmiast przestanie marudzić, natomiast opiekun zyska trochę czasu oraz spokoju.

Konkurs

Do rozdania mam sześć kodów do gry dla wersji na Androida. Zasady są proste. Będę dzisiaj wrzucać po jednym kodzie w komentarzu. W jakich odstępach i kiedy, tego sam nie wiem. Po prostu – jak mi się uwidzi, tak będzie. Osoby, które będą śledziły ten artykuł na pewno nie przegapią miłego prezentu. Zostańcie z Nami!

Komentarze
To Top