Aplikacje na iOS i OS X

TwojaPogoda na iOS

TwojaPogoda - iOS

TwojaPogoda.pl to popularny serwis pogodowy. Od wczoraj dostępna jest aplikacja na iOS, dzięki której korzystanie z serwisu staje się dużo wygodniejsze.

Dzięki aplikacji zyskujemy dostęp do szczegółowej prognozy pogody dla ponad 2 tysięcy miejsc w Polsce.

W ostatnich miesiącach stale utrzymywaliśmy pozycję lidera wśród internetowych stron z prognozą pogody. Teraz realizujemy strategię, której celem jest osiągnięcie analogicznej pozycji wśród mobilnych aplikacji pogodowych – przekonuje Rafał Janik, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Netshare, właściciela serwisu TwojaPogoda.pl. Naszą przewagą konkurencyjną jest to, że skupiamy się na terytorium Polski, dlatego nasze prognozy są bardziej precyzyjne i rozbudowane niż w źródłach, które korzystają z międzynarodowych baz danych.

TwojaPogoda - iOS

Podczas pierwszego uruchamiania aplikacji wybieramy miasto, gdzie mieszkamy (ulubionych miejscowości możemy oczywiście dodać kilka). Kiedy to zrobimy możemy już przejść do przeglądania prognozy. To została podzielona na 3 zakładki: pogoda teraz, prognoza godzinowa i prognoza dniowa. Będąc w pierwszej zakładce, możemy łatwo przełączać się między ogólną prognozą na dzień/noc. Dostępna w aplikacji prognoza jest długoterminowa i obejmuje 16 najbliższych dni.

Oprócz prognozy, program daje nam także dostęp do wiadomości publikowanych w serwisie. Przy tej opcji muszę się zatrzymać, ponieważ niepotrzebnie moim zdaniem artykuły zawierają na końcu linki, typu „sprawdź pogodę na święta” przenoszące nas na stronę serwisu, gdzie z koleji jesteśmy informowani o możliwości pobrania aplikacji na iPhone’a – nie ma to żadnego sensu i linki tego typu powinny być przez program usuwane. Do tego, jak dla mnie, czcionka użytwa w treści artykułów jest nieco mało czytelna.

Kolejna funkcja programu, to ostrzeżenia pogodowe dla każdego z województw, co na pewno będzie przydatne dla osób podróżujących często samochodem. Ostania opcja to kalendarium, z którego zaczerpniemy informacje o długości dnia, godzinie wschodu i zachodu Słońca, imieninach i aktualnej fazie Księżyca.

W opisie aplikacji w iTunes Store znajdziemy informację, że program wykorzystuje geolokalizację w celu pokazania pogody dla miejsca, w którym w danym momencie się znajdujemy. Ja testując program na iPhone’ie 4 nietety tej opcji nie znalazłem, ani nie udało mi się zmusić mojej TwojejPogody, aby mnie zlokalizowała. Jeśli nie dodam ręcznie miasta po prostu żadna prognoza nie jest wyświetlana.

Pomimo kilku niedociągnięć (za które jednak muszę obniżyć całkowitą ocenę) program uważam za udany i funkcjonalny. Mam nadzieję, że wymienione przeze mnie rzeczy zostaną szybko poprawione.

Zdobądź program za darmo!

Dzięki uprzejmości firmy Netshare, właściciela serwisu TwojaPogoda.pl mamy dla Was 5 kodów pozwalających na bezpłatne pobranie aplikacji z AppStore. Kody rozdamy na naszym forum dzisiaj, około 21:00. Zapraszamy!

[appstore id=584805069]

Komentarze
To Top