Aplikacje na iOS i OS X

iPhone, ochroni Cię przed złodziejem

Aplikacja STOP-ATTACK może szybko aktywować nagrywanie audio i wideo. Natychmiast wysyła powiadomienia do kontaktów alarmowych, jeśli istnieje groźba ataku. Na pomysł osobistego strażnika wpadli Amerykańscy deweloperzy. Na chwile obecną istnieje aplikacja dostępna tylko na rynek USA. Spodziewam się więc, że już za chwile, App Store zaleje cała masa takiego rodzaju programów dla Europejskiego rynku. 

Biezpieczeństwo ponad wszystko.

Kradzierze telefonów są tak liczne, iż mają własną kategorię w statystykach policyjnych. Mały telefon w rękach zapatrzonego i spieszącego się gdzieś człowieka to dobry cel dla złodzieja. Jednak już niedługo ten cel stanie się naszą tarczą ochronną. Aplikacja Stop Attack, może działać w każdej najbardziej kryzysowej chwili. Jest dostępna dla telefonów iPhone z iOS, oraz tych pracujących na systemie Android.

Gdy czujesz się nieswojo, można uruchomić czuwanie aplikacji. Jeśli jesteś w nieprzyjaznym środowisku i sytuacji, można dyskretnie rejestrować to co dzieje się w około, a ktoś z twoich bliskich możn uzyskać dostęp do informacji z chmury. Czy aplikacja może uratować życie? Niewykluczone. Czy należy na niej wyłącznie polegać? Absolutnie nie. Czas potrzebny na naciśnięcie przycisku w telefonie, może być wykorzystany na ucieczkę. Jeśli jest szansa, gdzie uruchomienie aplikacji ma sens, to trzeba działać. Chyba, że idzie na nas z nożami, cała banda rozbójników. Jedyne co program może wtedy zrobić, to powiadomienie służb pogrzebowych, świetny materiał na Youtube i zagwarantować nam wygraną w plebiscycie Darwina. Mimo wszystko pomysł szlachetny i może okazać się pomocny, w niektórych sytuacjach.

[fourth]screen568x568-1[/fourth] [fourth]screen568x568-2[/fourth] [fourth]screen568x568[/fourth] [fourth_last]screen568x568-3[/fourth_last]

[youtube id=jG_Cyko_DiM]

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/310698/smartphone-personal-security-guard/#J5CUwkK43XrYV1WY.99]

 

To Top