Aplikacje na iOS i OS X

Facebook Poke, czyli nowość od Zuckerberga

Facebook Poke - iOS

Aplikacja Facebook Poke? A cóż to? Pierwszy raz słyszę – chyba jakaś nowość w AppStore? Tak, dokładnie – aplikacja o nazwie Poke od Facebooka wyszła kilkadziesiąt godzin temu, zatem bardzo niedawno. Od pierwszych minut po „wypuszczeniu” jej w AppStore, aplikacji towarzyszą pozytywne, jak i negatywne głosy i odczucia. Jest ona po części bezpieczna, a po części nie, jednakże tych kwestii poruszać nie będziemy.

Facebook-Poke-App

Zaczynając od początku… Dlaczego w ogóle doszło do powstania Poke’a? Otóż Mark Zuckerberg zasiadł do pisania własnego, autorskiego programu zaraz po tym, jak jego oferta kupna podobnej aplikacji została odrzucona przez jedną z firm. Na skutek tego my, użytkownicy, zyskaliśmy kolejny (nie)przydatny program w sklepie.

Funkcje Poke’a to:

  • Wysyłanie wiadomości, zdjęć i filmów do swoich znajomych, które zostaną automatycznie usunięte zaraz po przeczytaniu ich przez odbiorcę.
  • Powiadomienia o wykonaniu screenshota przez odbiorcę danej wiadomości (pojawi się ikonka obok wiadomości).

Funkcji nie ma za wiele, jednakże czasem aplikacja może się przydać, zwłaszcza, kiedy będziemy chcieli wysłać komuś wiadomość, na której będzie nam zależeć, aby nie pozostała w pamięci telefonu (tak, jak wspomniałem wyżej, wiadomość wyświetli się tylko przez kilka sekund). Aplikacja jest ogólnie dosyć dobra, aczkolwiek ma w sobie kilka błędów, dlatego oceniam ją na 4. Z kolei, czy ktoś uzna ją za przydatną i użyteczną dla siebie, to już kwestia bardzo indywidualna, i pozostawiam to do ocenie każdemu z osobna.

Aplikacja jest darmowa i została wykonana z przeznaczeniem na iPhone’y i iPody touch.

[appstore id=588594730]

Komentarze
To Top