Informacje i nowości

Usuń Facebooka a zaoszczędzisz 15% baterii

Facebook jest jedną z najczęściej pobieranych aplikacji na iOS, jest także aplikacją której od dawna zarzuca się zbytnie drenowanie baterii. W ubiegłym roku Fb został oskarżony o używanie sztuczek, mających na celu pozostawianie aplikacji ciągle aktywnej, nawet jeżeli aplikacja nie była używana. W dalszym ciągu pozostaje jednak pytanie dotyczące wpływu na żywotność baterii.

Usuwając aplikację, na androidzie oszczędzamy aż 20% baterii. Po tym teście redaktor portalu The Guardian – Gibbs zabrał się za przeprowadzenie testów na urządzeniach z systemem iOS. Odkrył, że odinstalowanie aplikacji i przełączenie się na korzystanie z serwisu Marka Zuckerberga przez Safari pozwala zaoszczędzić do 15% baterii!

Aby test był rzetelny, badania były prowadzone przez tydzień, na kilku urządzeniach przez kilka osób. Wyniki potwierdziły to co napisałem powyżej.

Myślę, że korzystanie z Facebooka przez Safari jest lepsze, ponieważ:

  1. Po usunięciu aplikacji zyskujemy nawet kilkaset MB pamięci na urządzeniu,
  2. Po usunięciu aplikacji zyskujemy do 15% baterii,
  3. Korzystanie z serwisu przez Safari jest tak samo wygodne jak przez aplikację, w dodatku strona ładuje się kilka razy szybciej niż uruchomienie aplikacji na telefonie,
  4. Linki nie są otwierane w okrojonej przeglądarce od Facebooka, ale bezpośrednio w Safari w nowej karcie,
  5. Uwalniamy się od irytujących powiadomień. Spróbujcie wyłączyć sobie powiadomienia, na początku będzie Wam ciężko, ale z czasem zobaczycie, że było warto.

Aby dodać zakładkę w formie ikony na ekranie głównym w iPhone’ie, należy wejść na stronę Facebooka, w menu udostępniania kliknąć Do ekranu początkowego.

Rzecznik Facebooka na wyniki przeprowadzonego testu stwierdził, że Facebook zbada tę sprawę.

[source name=TheGuardian url=http://www.theguardian.com/technology/2016/feb/08/uninstalling-facebook-app-saves-iphone-battery-life]

To Top