Informacje i nowości

Grupa Hackulous, odpowiedzialna za Installous, kończy swoją działalność

Installous - Hackulous

Installous - Hackulous

W dniu wczorajszym została zamknięta strona grupy Hackulous odpowiedzialnej za aplikację Installous, która pozwalała na instalowanie pirackiego oprogramowania na urządzeniach z iOS. Wraz z zaprzestaniem ich działalności przestaje działać także Installous i repozytorium pirackich gier i programów.

Na stronie Hackulous możemy przeczytać poniższą informację:

Dobranoc, słodki książę.
Jest nam bardzo przykro poinformować, że Hackulous został zamknięty. Po wielu latach, nasza wspólnota stała się stagnacyjna, a nasze forum zmieniło się w „miasto duchów”. Pomimo zaangażowania naszego zespołu, utrzymanie dobrze moderowanego serwisu w Internecie stało się trudne. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie jakie mieliśmy od Was w ciągu kilku lat naszej działalności.

Z wyrazami miłości,
Zespół Hackulous

Jak możemy wywnioskować z oświadczenia grupy, powodem zaprzestania prowadzenia serwisu było małe zainteresowanie ze strony użytkowników. Główny wpływ na to, ma pewnie to, że coraz mniej użytkowników wykonuje Jailbreaka – po pierwsze jest go obecnie trudniej wykonać, po drugie w ostatnim czasie funkcjonalność iOS wzrosła i dla wielu użytkowników wykonywanie Jailbreaka jest już mało opłacalne.

A skoro jesteśmy przy temacie Jailbreaka, to jak to wygląda u Was? Czy macie go wykonanego, a jeśli tak, to ze względu na jakie funkcjonalności? Zapraszamy do odpowiadania w komentarzach.

Komentarze
To Top