Informacje i nowości

iPhone działający jako kamera termowizyjna

IR-Blue - iPhone

IR-Blue - iPhone

Co powiecie na przekształcenie Waszego w iPhone’a w termowizor (inaczej zwany kamerą termiczną, termowizyjną lub termograficzną)?

Jak to się mówi, „potrzeba jest matką wynalazków”… Pewien mężczyzna musiał zlokalizować nieszczelności w ociepleniu swojego domu. Ponieważ nie mógł znaleźć kamery termicznej, która by mu to umożliwiła, w wystarczająco niskiej cenie, uczynił własną, która pozwala zbadać temperaturę rzeczy, które nas otaczają.

Właśnie tak powstała kamera IR-Blue, która łączy się z urządzeniami mobilnymi Apple za pomocą Bluetootha. Kamera będzie współpracować z iPhone’ami począwszy od wersji 4S, z iPadami, oraz iPodem touch piątej generacji.

Kamera ma być dostępna w cenie 145$ w wersji do samodzielnego montażu i 165$ w wersji zmontowanej. Urządzenie ma być alternatywą do drogich termowizorów, których ceny zaczynają się na ogół od około 2500$.

Jeśli ta cena to nadal za dużo, a lubicie majsterkowanie, będziecie mogli stworzyć urządzenie samodzielnie, ponieważ projekt ma mieć formę Open Hardware, nie będzie więc problemu z uzyskaniem wszelkich niezbędnych specyfikacji technicznych.

Działanie IR-Blue możecie zobaczyć na filmie:

[youtube id=”b5_60w6Qt9A” width=”600″ height=”350″]

Urządzenie będzie obsługiwane za pomocą darmowej aplikacji, która pojawi się w AppStore wraz z jego premierą.

Komentarze
To Top