Sprzęt Apple i akcesoria

Ciekawe triki z Apple Watch – część 2

Jakiś czas temu opublikowaliśmy pierwszą część ciekawych trików z Apple Watch. Dzisiaj kontynuujemy tą serię artykułów. Zaczynamy!

Siri

Siri to bardzo dobra asystentka głosowa która pomaga nam wykonywać różne czynności na naszych urządzeniach. No jeszcze nie po polsku, choć za niedługo to się zmieni! Do rzeczy. Możemy w każdej chwili wywołać asystentkę na zegarku mówiąc Hey Siri lub przytrzymując cyfrową koronkę.

Możemy wtedy naturalnie – zacząć mówić. Co ciekawe, mamy tam funkcję, którą próżno szukać w iPhonie lub iPadzie. Jeżeli wywołaliśmy Siri przez pomyłkę, albo właśnie oglądasz film z Apple Watcha i ktoś na nim mówi „Hey Siri” (serio, tak mi się zdarzyło) to można powiedzieć zegarkowi „Nevermind”, przez co Siri same się wyłączy. Niby prosta a czasem przydatna funkcja. Dodatkowo, za pomocą Siri możemy odpalać odpowiedni glance (ekrany, które wysuwamy z dolnej części ekranu zegarka). Wystarczy powiedzieć np. Open the weather glance i po chwili powinniśmy ujrzeć widget pogody.

Definiowanie odpowiedzi w wiadomościach

Główną funkcją smart zegarków po wskazywaniu godziny jest przesyłanie powiadomień oraz ewentualna interakcja. W przypadku wiadomości możemy odpowiadać za pomocą dyktacji, choć czasem nie jest to możliwe i musimy jakoś sobie poradzić domyślnymi odpowiedziami, które póki co są po angielsku. Możemy je oczywiście zmodyfikować. Wystarczy wejść do aplikacji Apple Watch na iPhonie, w sekcji Mój zegarek zjechać trochę w dół, kliknąć Wiadomości a na końcu Zdefiniowane odpowiedzi.

watch mess

Tutaj możemy zarządzać odpowiedziami. Odpowiedzi, których czcionka ma kolor szary to odpowiedzi nałożone przez system. Ze względu na język iPhone’a wyświetlane są po polsku, lecz na zegarku zostaną one przetłumaczone na angielski. Jeżeli uzupełnimy odpowiedzi to te dodane przez nas będą po polsku.

watch mess1

 

Dodatkowo, w zegarku istnieją animowane Emoji. Za pomocą Force Touch możemy zmienić ich kolor. Przykładowo – w emotikonach nastrojów może mocniej nacisnąć na buźkę, aby ona zmieniła kolor.  Kiedy klikniemy pierwszy raz emotikona zmieni kolor na czerwony:

watch mess3

 

A gdy postanowimy jeszcze raz kliknąć na buźkę, zmieni ona kolor na swój wyjściowy – żółty:

watch mess2

 

Sztuczka ta też działa w przypadku emotikon z sercami. Tutaj możemy popisać się trzema kolorami. Gdy klikniemy pierwszy raz, serce zmieni kolor na fioletowy, następne kliknięcie na niebieski, a trzecie na wyjściowy kolor – czerwony.

Zapraszamy do czytania artykułów związanych z Apple Watchem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce AppleCenter frazę Apple Watch i już możemy czytać artykuły na których piszemy o zegarku Apple.

Zapowiadam też, że na moim zegarku zaktualizuję system do watchOS 2 beta, co wiąże się z tym, że na naszym portalu poczytacie o watchOS 2. Zapraszamy do czytania i do dyskusji pod wpisami!

To Top