Informacje i nowości

Noworoczny błąd funkcji „Nie przeszkadzać” – oficjalna odpowiedź Apple

Nie przeszkadzać - iOS

Wraz z wejściem w Nowy Rok funkcja Nie przeszkadzać (ang. Do Not Disturb) dostępna w urządzeniach mobilnych Apple począwszy od iOS 6 przestała działać prawidłowo w przypadku, gdy użytkownik zaplanował godziny w jakich ma ona automatycznie się aktywować/dezaktywować. Pisaliśmy o tym problemie w tym artykule: Funkcja „Nie przeszkadzać” nie wyłączyła się w Nowy Rok?

Dzisiaj Apple na stronie swojego supportu oficjalnie wypowiedziało się w tej kwestii:

Planowanie funkcji „Nie przeszkadzać” wznowi normalne funkcjonowanie po 7 stycznia 2013. Przed tą datą należy ręcznie włączać/wyłączać funkcję „Nie przeszkadzać”. 

Aby wyłączyć funkcję planowania, wybierz Ustawienia -> Powiadomienia -> Nie przeszkadzać i ustaw przełącznik Zaplanowane na wyłączony.

Chociaż niewłaściwe działanie funkcji Nie przeszkadzać i jej ręczne aktywowanie może nie należy do najbardziej uciążliwych rzeczy, to jednak dziwi fakt, że Apple kolejny raz nie poradziło sobie z wkroczeniem w Nowy Rok i zaserwowało swoim użytkownikom taką niespodziankę, a naprawieniem błędu jest odpowiedź „nie martwcie się, za kilka dni będzie znowu OK”. Przypomnimy, że w latach poprzednich podobny problem, poważniejszy, dotyczył niedziałających budzików w dniu 1 stycznia.

Komizmu całej sytuacji dodaje najnowsza reklama iPhone’a 5 (zobacz), która pojawiła się w telewizji 1 stycznia. Promuje ona właśnie funkcję Nie przeszkadzać.

Komentarze
To Top