Gry na iOS i OS X

Om Nom: Candy Flick – gra wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną

Om Nom: Candy Flick - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Om Nom: Candy Flick - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Om Nom: Candy Flick to prosta gra stworzona przez studio ZeptoLab, wykorzystująca i pokazująca możliwości rzeczywistości rozszerzonej.

Czym jest rzeczywistość rozszerzona? To system, który pozwala łączyć obraz pochodzący z rzeczywistego świata i nakładać na niego generowane komputerowo obrazy.

W naszym przypadku wykorzystywany jest obraz pochodzący z kamery iPhone’a, na który nakładane są elementy gry. Aby znajdowały się one w odpowiednim miejscu, należy wcześniej przygotować odpowiednią grafikę dostarczoną razem z grą, którą możemy wydrukować lub wyświetlić na innym urządzeniu – np. tak jak ja, na iPadzie.

Po uruchomieniu aplikacji i nakierowaniu kamery na grafikę, powinniśmy zobaczyć sympatycznego, wiecznie głodnego stworka, znanego z gry Cute the Rope, który będzie siedział w miejscu, gdzie położyliśmy grafikę.

Naszym zadaniem jest jego nakarmienie, co robimy rzucając mu cukierki.

Sama gra nie oferuje zbyt wiele, jednak w ciekawy sposób pokazuje kierunek w jakim z pewnością w przyszłości rozwinie się wiele gier. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza aplikacja tego typu, która trafiła do AppStore.

Dokładne działanie aplikacji możecie obejrzeć na przygotowanym przez nas filmie:

[youtube id=”bVSVnKKhJHw” width=”600″ height=”350″]

Gra dostępna jest w AppStore za darmo.

[appstore id=580083943]

Komentarze
To Top