Gry na iOS i OS X

The Blockheads – najnowsza gra Majic Jungle’s

Blockheads - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Wziąć 2/3 Minecrafta, dodać szczyptę Simsów, zamieszać, następnie dodać garść własnych pomysłów i programować do skutku. Oto uproszczony przepis na grę The Blockheads, która dzisiaj w nocy pojawiły się w polskim AppStore.

Kiedy zobaczyłem projekt po raz pierwszy, bardzo mnie zaciekawił, więc grę pobrałem zaraz, jak tylko się pojawiła. Muszę przyznać, że strasznie mnie wciągnęła. Nie spodziewałem się, że kopanie w ziemi może być tak dobrą rozrywką.

Blockheads - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Tak jak wspomniałem, gra bazuje na pomyśle Minecrafta. Tutaj także mamy losowo wygenerowany świat, składający się z sześciennych klocków, z tym, że przedstawiony w widoku 2D. Do tego oczywiście zdobywamy surowce, budujemy, tworzymy nowe przedmioty.

Czy może być w tym coś zaskakującego? Owszem. Świat i to co możemy w nim odkryć. Myślę, że gra nie raz nas zaskoczy, bo możliwości jest tutaj bardzo wiele. W grze obowiązuje podział na dzień i noc, jest też zmienna pogoda. Będziemy więc mieli deszcz, będzie też śnieg, który – jeśli szybko nie sprawimy sobie porządnego domostwa, zasypie nam wszystko co mamy, sprawiając że nasza postać – nie wyposażona rzecz jasna na początku gry w odpowiednie ubranie, nie będzie zbyt zadowolona.

I tutaj pojawia się elementów Simsów. Nasza postać musi być karmiona, musi od czasu do czasu się wyspać, musimy też zadbać o dobre warunki w jej otoczeniu. Jeśli któryś z elementów zawiedzie, nasz bohater będzie pracował wolniej i mniej wydajniej.

Oprócz trybu dla jednego gracza, jest także multiplayer, w którym możemy grać z drugą osobą poprzez GameCenter. Gramy wtedy wspólnie na jednej planszy – pojawiamy się w tym samym miejscu i razem ze znajomym budujemy i eksplorujemy świat. To co mnie pozytywnie zaskoczyło to połączenie głosowe między graczami, które cały czas może być aktywne. Niestety w trakcie testowania występowały problemy – przede wszystkim z pierwszym połączeniem i rozpoczęciem gry. W trakcie grania wszystko działało już prawidłowo. Minusem tego trybu jest niestety to, że zawsze obecny musi być gospodarz i to on musi nas zaprosić do gry. Nie możemy np. sami podłączyć się podczas jego nieobecności.

The Blockheads - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

The Blockheads jest grą darmową i nie musimy wydawać pieniędzy, aby dobrze się w niej bawić. W grze, oprócz wszelkiego rodzaju surowców i wytwarzanych przez nas przedmiotów istnieją także kryształy czasu. Dzięki nim, będziemy mogli dokupić kolejną postać, którą będziemy mogli sterować, będziemy mogli przyspieszyć produkcję, itd. Oczywiście, tak jak bywa w tego typu grach – są one płatne, chociaż przy odrobinie szczęście będziemy je mogli także znaleźć w naszej kopalni.

The Blockheads jest grą darmową, dlatego nie będę się specjalnie rozpisywał na jej temat, gdyż najlepiej pobrać ją samemu, przetestować i odkrywać tajniki olbrzymiego świata. Ze swojej strony – bardzo serdecznie polecam, a grę uważam za świetną „mieszankę”!

Jeśli będziecie chcieli podzielić się swoimi odkryciami lub zapytać np. o to, jak stworzyć jakieś przedmioty, jak coś osiągnąć, zapraszam na forum, gdzie utworzyłem specjalny wątek poświęcony tej grze: The Blockheads – porady, tutoriale, crafting.

Gra jest uniwersalna i działa na wszystkich urządzeniach z iOS.

[appstore id=519596406]

Komentarze
To Top