Informacje i nowości

Urodziny programów iTunes i Safari, oraz… pierwszego iPhone’a

Pierwszy iPhone - Steve Jobs

Pierwszy iPhone - Steve Jobs

W dniu dzisiejszym – 9 stycznia swoje urodziny obchodzą 2 produkty Apple, natomiast trzeci obchodził je 2 dni temu


iTunes – 12 urodziny

Najstarszym solenizantem jest program iTunes – dzisiaj jest to centrum rozrywki, multimediów, a także jest to niezbędny program do pełnego zarządzania urządzeniami mobilnymi Apple. Początkowo jednak, iTunes służył wyłącznie do odtwarzania plików MP3 i płyt CD. Jego prezentacja odbyła się 9 stycznia 2001 roku podczas targów Macworld. Nie tak dawno iTunes doczekało się nowej wersji oznaczonej numerkiem 11 (zobacz artykuł: iTunes 11).

[youtube id=”IF_c5KSK0-A” width=”600″ height=”350″]


Safari – 10 urodziny

Safari – przeglądarka internetowa, która począwszy od Mac OS X 10.3 jest domyślną przeglądarką na komputerach Mac, po raz pierwszy została także zaprezentowana przez Steve’a Jobsa podczas targów Macworld, 7 stycznia 2003 roku.

Prezentacja Safari od minuty 7:44

[youtube id=”6o5CVfSoQOo” width=”600″ height=”350″]


iPhone – 6 urodziny

Myślę, że to najważniejszy solenizant. Telefon przez jednych krytykowany, przez innych uważany za najlepsze urządzenie na świecie. Niezależnie jakie ktoś ma opinie na jego temat, trzeba przyznać, że telefon zrobił olbrzymie zamieszanie w branży i zupełnie ją odmienił. Po raz pierwszy iPhone został zaprezentowany 9 stycznia 2007 roku przez Steve’a Jobsa, także na targach Macworld w Moscone Center w San Francisco.

Pierwsza wersja iPhone’a nigdy oficjalnie nie trafiła do Polski. Smartphone był dostępny w wersjach 4 i 8 GB, a wyposażony był w kilka systemowych aplikacji – m.in. Poczta, przeglądarka Safari, YouTube, Google Maps, Pogoda, Aparat, Zdjęcia, Kalkulator, iPod) – AppStore pojawił się dopiero z premierą kolejnej generacji.

Pierwszy iPhone sprzedawany był wraz ze stacją dokującą – szkoda, że Apple odstąpiło od tego w kolejnych modelach.

[youtube id=”x7qPAY9JqE4″ width=”600″ height=”350″]

Swojego pierwszego iPhone’a (czarny 3G, 8 GB) kupiłem zaraz po pojawieniu się go w Polsce, jesienią 2008. Wtedy, już od około dwóch miesięcy, byłem użytkownikiem MacBooka Pro.

A jak zaczęła się Wasza przygoda z urządzeniami ze znakiem nadgryzionego jabłka? 🙂

Komentarze
To Top