Poradniki i tutoriale

Find my iPhone – łatwy sposób na lepsze zabezpieczenie usługi

Find my iPhone

Usługa Find my iPhone pozwala zlokalizować nasze zagubione urządzenie, jak iPhone czy iPad, odtworzyć na nim dźwięk, zablokować wyświetlając przy tym wiadomość na ekranie lub całkowicie wymazać. Ostatnie funkcje działają także z komputerami Mac.

Find my iPhone

Aby uzyskać dostęp do usługi wystarczy wejść na stronę iCloud.com i zalogować się przy użyciu AppleID z jakiego korzystaliśmy w urządzeniu. Można też skorzystać z dedykowanej aplikacji na iOS (link na dole), którą możemy odpalić na innym urządzeniu – własnym lub kogoś znajomego. Usługa może okazać się w wielu przypadkach bardzo przydatna, chociaż życzę Wam, abyście nie musieli korzystać z niej nigdy.

Sama funkcja ma niestety dwie istotne niedogodności. Pierwsza, oczywista – nic nie uda nam się zrobić, jeśli zaginione urządzenie nie będzie miało dostępu do Internetu lub będzie wyłączone. Druga – osoba, która znajdzie nasz telefon, może w ustawieniach wyłączyć usługę Find my iPhone przez co utracimy możliwość połączenia. Jeśli jednak chodzi o ten problem, możemy temu nieco zaradzić.

Oczywiście pierwszą możliwością jest korzystanie z kodu autoblokady ekranu (Ustawienia -> Ogólne -> Kod blokady). Oznacza to, że aby odblokować ekran i uzyskać dostęp do zawartości telefonu będziemy musieli wprowadzić kod zabezpieczający. Opcja bardzo przydatna, bo dzięki niej nikt przypadkowy nie uzyska w łatwy sposób dostępu do danych w naszym telefonie. Niestety pewnie dla wielu z Was, każdorazowe wprowadzanie kodu nie będzie należało do zbyt wygodnych i będzie irytujące.

Drugie rozwiązanie pozwala nam zablokować dostęp tylko do wybranych ustawień w naszym telefonie. Z każdym razem, gdy ktoś będzie chciał do nich się dostać i je zmodyfikować, system zażąda podania kodu zabezpieczającego.

Wchodzimy więc w Ustawienia -> Ogólne -> Ograniczenia -> wybieramy Włącz ograniczenia i ustawiamy kod dostępu, a następnie zjeżdżamy na dół w poszukiwaniu opcji Usługi lokalizacji. Po wejściu tam upewniamy się, że usługa Find my iPhone (na samym dole) ma status Włączony, wracamy na górę i zaznaczamy Nie zezwalaj na zmiany. Od tej chwili, gdy wejdziemy w Ustawienia -> Prywatność -> Usługi lokalizacji zmiana ustawień i tym samym wyłączenie Find my iPhone nie będzie możliwe.

[appstore id=376101648]

Komentarze
To Top