Aplikacje na iOS i OS X

[KONKURS] Octigo – podręcznik zarządzania projektami

Octigo - iOS (iPhone, iPod Touch)

Nie tak dawno w polskim AppStore pojawiła się ciekawa aplikacja o nazwie Octigo. Jest to podręcznik przygotowujący nas do zdania egzaminu z zarządzania projektami na poziomie IPMA C i D.

Octigo - iOS (iPhone, iPod Touch)

Aplikacja oferuje ponad 200 artykułów z rysunkami oraz schematami. Wszystko zostało podzielone na poszczególne lekcje, w których zawarte są artykuły wraz z pytaniami kontrolnymi oraz testem podsumowującym i sprawdzającym naszą wiedzę. Testy składają się z kilkunastu do kilkudziesięciu pytań, które jak zapewniają twórcy aplikacji, są na poziomie trudności testów IPMA (International Project Management Association) i PMP (Project Management Professional). Aby uatrakcyjnić naukę wprowadzono system punktów wiedzy, które zdobywamy za przeczytanie każdego artykułu oraz zaliczenie testu.

Naszym celem jest pełne pokrycie kompetencji kierownika projektu wymienionych w IPMA NCB, a więc wszystkich technik, narzędzi z egzaminów IPMA C i D, PRINCE2, PMP. Nie planujemy narazie opisywać wszystkich procesów PMBOK® Guide i PRINCE2, choć znajdziecie w niej wiele odniesień do tych metodyk, w tym słynną stronę 43. Aktualny stan zaawansowania prac – 80%. Użytkownicy mają prawo do darmowego i bezterminowego pobierania aktualnych treści z naszego serwera.

Sam interfejs aplikacji jest bardzo prosty w obsłudze: wybieramy jedną z dostępnych lekcji, a następnie interesujący nas artykuł. Każda lekcja zawiera opis, z którego dowiemy się dla kogo jest adresowana, jakie zdobędziemy umiejętności oraz jaki jest przewidywany czas trwania lekcji. Pomiędzy kolejnymi stronami artykułów znajdują się pytania kontrolne utrwalające naszą wiedzę. Pod koniec każdej lekcji znajduje się test z ograniczeniem czasowym oraz progiem zaliczenia. Po zakończeniu testu możemy sprawdzić poprawne odpowiedzi i przeczytać objaśnienie do każdego pytania.

Olbrzymią zaletą aplikacji jest podział materiałów na krótkie lekcje, dzięki czemu przyswajanie nowej wiedzy nie sprawia problemów, a do programu możemy zajrzeć w każdej wolnej chwili.

Niestety, mimo dosyć wysokiej ceny Octigo nie oferuje w chwili obecnej wersji na iPada, a szkoda, ponieważ o wiele wygodniej czyta się artykuły na ekranie tabletu. Twórcy aplikacji nie wykluczają jednak, że taka wersja powstanie w przyszłości.

O ile w przypadku płatnych aplikacji zawsze oceniamy stosunek jakości do ceny, to tutaj jest to dla nas bardzo trudne. Aplikacja Octigo, to ogrom wiedzy, która rzecz jasna, jest przeznaczona do stosunkowo wąskiej grupy odbiorców. Dlatego ocenę, czy aplikacja okaże się przydatna i warta swojej ceny pozostawiamy Wam samym. Z pewnością pomoże Wam w tym darmowa wersja lite, w której znajdziecie około 50 artykułów i pytań.


Konkurs

Jeśli aplikacja Was zainteresowała i uważacie, że zawarte w niej materiały są dla Was wartościowe, macie niepowtarzalną okazję, aby otrzymać jej pełną wersję całkowicie za darmo! Dzięki uprzejmości jej twórców, mamy dla Was dwa kody do AppStore, które pozwolą Wam pobrać ją bezpłatnie. Zapraszamy do konkursu!

[button color=”green” link=”http://www.applecenter.pl/forum/t-KONKURS-Octigo-podrecznik-zarzadzania-projektami” target=”_blank”]KONKURS[/button]

[itunes id=580085873][itunes id=584722538]

Komentarze
To Top