Gry na iOS i OS X

O Miłości, Nienawiści i innych

About Love, Hate and the other ones [Love&Hate] (HD) - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Chociaż tytuł artykułu brzmi nietypowo, nie będę tu pisał poematu o uczuciach 🙂 Nadal pozostanę w tematyce gier, a słowa w nagłówku są niczym innym, jak spolszczonym tytułem gry About Love, Hate and the other ones wyprodukowanej przez niemiecką firmę Black Pants Studio.

About Love, Hate and the other ones [Love&Hate] (HD) - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Love&Hate – takiej nazwy będę używał w skrócie, taką też nazwę ujrzymy pod ikonką, gdy ściągniemy już grę na iPhone’a – jest bardzo ładnie wykonaną grą logiczną. Rozgrywka jest oryginalna, inna od większości gier logicznych spotykanych w AppStore.

Oto jak zaczyna się nasza historia…

Miłość i Nienawiść mieszkały kiedyś na wzgórzu. Pewnego dnia pojawił się czerwony przycisk. Miłość, zawsze ciekawa nowych rzeczy, natychmiast nacisnęła ładny, kolorowy przycisk. W mgnieniu oka, Miłość i Nienawiść zostały uwięzione w ciemnej i odległej jaskini. Przycisk był wciąż przy nich… Ponieważ nie mogę znaleźć wyjścia, nie mają innego wyboru niż ponowne naciskanie przycisku, nie wiedząc, gdzie tym razem je przeniesie… Obie mają nadzieję, że w końcu uda im się wrócić do domu.

Naszym zadaniem jest pomóc Miłości i Nienawiści w ich podróży przez różne światy – konkretnie cztery. Wspólnie z nimi będziemy musieli przebyć 70 plansz o zróżnicowanym poziomie trudności. Nasze zadanie sprowadza się zawsze do dotarcia i naciśnięcia przycisku. Ponieważ mamy ograniczone możliwości poruszania się, musimy wykorzystać umiejętności Miłości, krzyczącej I love you i Nienawiści, krzyczącej I hate you, i tak wpływać na obecne na planszach inne „duszki”, aby osiągnąć nasz cel. Jak to wygląda w praktyce najlepiej zobaczyć na załączonym niżej filmie.

[youtube id=”7kLixT5919w” width=”600″ height=”350″]

Gra wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Rysunkowa oprawa graficzna jest świetna. Do tego dochodzi bardzo oryginalne podejście twórców do mechaniki gry, dzięki czemu od Love&Hate czuć powiew świeżości, jeśli chodzi o gry typu puzzle.

Grę gorąco polecam, zwłaszcza, że w chwili kiedy piszę ten tekst, wersję na iPhone’a i iPoda touch możecie pobrać za darmo!

[appstore id=558459510][appstore id=585581436]

Komentarze
To Top