Aplikacje na iOS i OS X

Śpiewanki, czyli karaoke dla dzieci

Śpiewanki 1 - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

W polskim AppStore jest coraz więcej aplikacji przeznaczonych dla dzieci. Myślę, że to bardzo dobry znak, który pokazuje, że zarówno użytkownicy, jak i developerzy dostrzegają olbrzymie możliwości w wykorzystania iPada, czy innych urządzeń z iOS, w edukacji.

Niedawno w AppStore pojawiła się kolejna aplikacja – Śpiewanki 1, która tym razem ma na celu pomóc dziecku postawić pierwsze muzyczne kroki. Aplikacja wykonana jest w sposób prosty, przejrzysty i na pewno nikomu jej użytkowanie nie sprawi najmniejszych problemów.

Śpiewanki 1 - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Aplikacja zawiera 10 piosenek – wyliczanek, dostępnych w wersji karaoke. Każda z nich posiada dwie ścieżki dźwiękowe – z wokalem w wykonaniu zespołu dziecięcego Wesołe Nutki, oraz wersję instrumentalną. Wyświetlany na ekranie tekst piosenki jest podświetlany, tak jak w karaoke, aby ułatwić nam synchronizację z muzykę.

Śpiewanki dają też możliwość nagrania śpiewanej piosenki, późniejszego odsłuchania lub opublikowania na facebooku.

Program uważam za dobrze wykonany, a pomysł twórców za ciekawy, a jak sami zapowiadają, w planach mają także kolejne aplikacje dla dzieci, które pojawią się w przyszłości w AppStore.

Na koniec pozostawiłem kwestię ceny, a ta jest dla mnie zawsze najtrudniejsza do oceny w przypadku aplikacji o walorach edukacyjnych. Sama aplikacja jest darmowa, a na początek mamy dostępną jedną piosenkę. Kolejną odblokujemy po ocenie programu w AppStorze, jeszcze kolejną po podzieleniu się infnormacją o Śpiewankach na Facebooku. Za pozostałe będziemy już musieli zapłacić. Możemy kupić każdą piosenkę z osobna za 0,89 € poprzez in-app purchase lub odblokwać odrazu wszystkie, płacąc 4,49 €. Osobiście uważam, że mimo plusów i wykonania programu jest to troszkę dużo.

Aplikacja dostępna jest w wersji uniwersalnej na wszystkie urządzenia z iOS.

[appstore id=579911033]

Komentarze
To Top