Gry na iOS i OS X

Banana Kong – rewelacyjna gra platformowo-zręcznościowa

Banana Kong - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Banana Kong to bez wątpienia jedna z lepszych gier platformowo-zręcznościowych, w jakie grałem na swoim iPhone’ie. W moim odczuciu zdecydowanie przewyższa ona takie gry jak Subway Surfers, Angry Birds, czy Fruit Ninja. Wprawdzie nietyle pod względem graficznym, co pod względem grywalności i zachowaniu humoru, co czyni z nudnej na pierwszy rzut oka gry, niesamowicie ciekawą i wartą polecenia każdemu pozycję.

Banana Kong - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Moje pierwsze uruchomienie gry odbyło się bez jakichkolwiek problemów – wszystko poszło jak spłatka. Nacisnąłem palcem w dowolny punkt na ekranie i zacząłem (już prawie) swoją przygodę w dżungli. Na samym wstępie zostałem pozytywnie zaskoczony samouczkiem, w którym samodzielnie sterując, wykonujemy kolejne wskazówki podane na ekranie. Całe wprowadzenie trwa zaledwie dwie minuty i po tym czasie nabieramy już „wprawy”, i możemy przystępić do prawdziwego podboju dżungli.

Gdy wyświetli nam się komunikat „You are ready. Good luck!”, możemy już w pełni cieszyć się rozgrywką.

W grze wcielamy się w postać sympatycznej małpki (goryla), która przez swoje łakomstwo ma poważny problem. Otóż, jako że najprostrzym sposobem na pozbycie się skórki po zjedzonym bananie jest po prostu wyrzucenie jej za siebie, za jej plecami powstała prawdziwa góra. Jedna skórka więcej i… mamy olbrzymią lawinę, przed którą uciekamy co sił w nogach, przy okazji pokonując najrozmaitrze przeszkody, w najróżniejszy sposób. W grze musimy przebiec jak najdłuższy dystans (aktualnie przebyta odległość wyświetla się w lewym górnym rogu ekranu), zbierając przy okazji kolejne banany. Zebranie odpowiedniej ilości, pozwoli wykorzystać nam super moc, dzięki której na chwile przyspieszymy, zostawiając w tyle lawinę i przy okazji rozwalimy kilka najbliższych przeszkód.

Dodatkowo w grze, za środek transportu, mogą nam posłużyć inne zwierzaki napotkane na naszej drodze 🙂

Gra jest bardzo przyjemna, długa i przede wszystkim dostarcza nam – graczom, mnóstwo zabawy. Jakby tego wszystkiego było jeszcze mało, to do odblokowanie mamy wiele zróżnicowanych osiągnięć, oraz możliwość kupowania ulepszeń za wewnętrzną walutę, czyli banany.

[youtube id=”uI8EKqTc3w8″ width=”600″ height=”350″]

Autorzy gry oddali nam do użytku w pełni dopracowaną grę, która sprawia na prawdę wiele przyjemności.

Banana Kong zasłużyła sobie w mojej ocenie bez wątpienia na pięć gwiazdek, co można też potwierdzić recenzjami innych graczy. Szczerze polecam i zachęcam do zakupu, bo cena jest na prawdę adekwatna do jakości. Aplikacja jest uniwersalna i działa zarówno na iPhone’ie, jak i iPadzie.

[appstore id=510040874]

Komentarze
To Top