Gry na iOS i OS X

Majaya – zręcznościowa gra logiczna

Majaya - iOS (iPad)

Majaya, gra o nieco dziwnie brzmiącym tytule, to nasza rodzima produkcja.

Naszym zadaniem jest pomoc kosmicie (przedstawionemu w trakcie gry w formie plastelinowej kulki), który rozbił się w trakcie lotu na bliżej nieznanym księżycu. Jego problematyczną historię przedstawia poniższy komiks.

Majaya - iOS (iPad)

Gra w sprytny sposób łączy w sobie zarówno cechy gry zręcznościowej – sterowanie odbywa się poprzez przechylanie iPada w odpowiednią stronę, tam gdzie ma potoczyć się kulka, co niejednokrotnie wymaga od nas precyzji, oraz gry logicznej. Majaya została bowiem oparta na nowatorskim pomyśle rozgrywki, w którym wykorzystywana jest teoria mieszania barw. Na czym to polega?

Gdy początkowo białą kulką wtoczymy się w kroplę farby, kulka przybierze jej kolor. Dzięki temu będziemy mogli otworzyć zablokowane przejście w tym samym kolorze. Niebieska kulka połączona z żółtą farbą przybierze kolor zielony, itd.

Ostatecznie rozgrywka sprowadza się do przybierania odpowiednich kolorów w odpowiedniej kolejności i otwierania kolejnych przejść w labiryncie, tak aby w końcu dotrzeć do wyjścia.

Oprócz pomysłu na rozgrywkę, grę wyróżnia jeszcze jeden, bardzo istotny element – grafika. Jak widać na screenshotach, akcja gry toczy się w plastelinowej scenerii. Nie jest to jednak wyłącznie grafika komputerowa. Każda plansza została najpierw w 100% wykonana ręcznie i dopiero zrobione w ten sposób modele przeniesiono do świata wirtualnego.

[youtube id=”mUSZm1Ws2EA” width=”600″ height=”350″]

Majaya jest zdecydowanie godną uwagi, ciekawą i nie najłatwiejszą grą. Jeśli przed zakupem chcielibyście ją najpierw przetestować, możecie skorzystać z darmowej wersji lite.

Możecie też, przy odrobicie szczęścia zdobyć 1 z 2 kodów na naszym forum.

[appstore id=602072961][appstore id=587768434]

Komentarze
To Top