Gry na iOS i OS X

Oto on – dzielny Captain Antarctica!

Captain Antarctica - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Wykorzystując urządzenia z systemem iOS do gier, od dłuższego już czasu stosuję następujący podział – iPad służy mi do grania w domu w gry bardziej wymagające, iPhone natomiast zawiera kilka gier, które nie wymagają ode mnie zbyt wiele czasu, czy wtajemniczenia w fabułę, a które mogą wypełnić mi czas np. podczas czekania gdzieś w kolejce. Do tych gier dołączyła ostatnio kolejna gra wydana przez firmę FDG Entertainment – Captain Antarctica.

Captain Antarctica - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Z gorącej dżungli zaserwowanej w Banana Kong, przenosimy się na mroźną Antarktydę, gdzie poznajemy bohatera naszej gry – sympatycznego pingwina.

Tym razem nie biegniemy przed siebie, ani nie lecimy w górę, a podróżujemy w głąb oceanu, przy pomocy specjalnego jetpacka. Sterowanie w grze sprowadza się wyłącznie do sterowania pingwinem w lewo lub w prawo poprzez przechylanie urządzeniem.

Po drodze, wskazane jest zjedzenie jak największej ilości ryb, które za równo służą nam jako paliwo, jak i przeliczone zostają na walutę, dzięki której dokupimy dodatkowe ulepszenia, czy np. dodatkowe „życie”, które z pewnością pomoże nam w pomyślnym przejściu, czy raczej przepłynięciu 😉 całego poziomu.

Każdy etap gry to szereg niebezpieczeństw i przeszkód, które musimy ominąć, aby ostatecznie zmierzyć się z naszym głównym wrogiem. Dostępne plansze zostały podzielone na sześć rozdziałów – w każdym z nich mamy innego, głównego wroga. Oprócz tego istnieje osobny, dobrze znany z tego typu gier tryb „Endless Run”, gdzie naszym jedynym celem jest pokonanie jak największego dystansu.

Początkowo na moim iPhone 4 występował pewien problem z grą – w momencie kiedy przechodziłem do wyboru poziomu, gra zawieszała się – ekran nie reagował w żaden sposób na dotyk. Problem na początku pojawiał się wielokrotnie, aż po prostu niespodziewanie zniknął i pomimo wielu restartów, i testów aplikacji w dniu wczorajszym, póki co nie wystąpił ani razu. Czy jest to problem mojego telefonu, czy aplikacji – nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić.

[youtube id=”Pm5mTZ-amD0″ width=”600″ height=”350″]

Podsumowując, Captain Antarctica to gra, która wykorzystuje bardzo znany już pomysł, jednak myślę, że wykorzystuje go w sposób bardzo dobry i udany, przez co rozgrywka jest bardzo przyjemna. Tym samym gra, jak wspomniałem już na początku, jest idealna, aby zagrać w nią od czasu do czas, w wolnej chwili.

Captain Antarctica dostępny jest w AppStore w formie osobnych aplikacji na iPhone’a (iPod touch) i iPada:

[appstore id=512922449][appstore id=512922745]

Komentarze
To Top