Gry na iOS i OS X

Tiny Elementals – projekt polskiej gry na Kickstarterze

Tiny Elementals - iOS

Tiny Elementals - iOS

Tiny Elementals to gra, a w zasadzie projekt gry, który niedawno trafił na Kickstartera. Dla osób, którym być może serwis nie jest znany, wyjaśniam, że służy on do zbierania pieniędzy na sfinansowanie różnorodnych projektów, m.in. właśnie tych, związanych z tworzeniem gier komputerowych.

Tiny Elementals to polski projekt, tworzony przez zespół pod przewodnictwem Tomasza Zawadzkiego.

[youtube id=”dgAc67U4_y4″ width=”600″ height=”350″]

Zaprezentowana gra to wyścigi online w dosyć nietypowej formie, z bardzo ciekawą grafiką i jak zapowiadają twórcy – wspaniałą muzyką.

Celem gry jest wygranie wyścigu, zbieranie monet i punktów w rankingu. Po każdej grze ranking będzie aktualizowany, a my otrzymamy momenty, w zależności od naszej pozycji na podium.

W Tiny Elements ścigamy się z innymi graczami, na których możemy wpływać wykorzystując umiejętności naszego potwora. Cała gra opiera się na czterech żywiołach: ogniu, wodzie, ziemi i wietrze. Np. czerwony potwór specjalizuje się w czarach związanych z ogniem. Może rzucać kulę ognia oraz palić i pozostawiać ogień za sobą. Każda z postaci – potworów ma swoje specyficzny umiejętności, oraz dodatkowe – wspólne dla wszystkich.

W grze dostępne będą dwa tryby rozgrywki – publiczny i prywatny. Jeśli zdecydujemy się na ten pierwszy, system automatycznie znajdzie nam przeciwników, analizując nasze dotychczasowe osiągnięcia i dobierając graczy na podobnym poziomie. Ponadto możemy stworzyć własną grę, do której zaprosimy swoich znajomych. Tryb gry ze znajomymi daje nam też możliwość rozegrania turnieju, czyli kilku, wybranych mam pod rząd. Punkty zdobyte na każdej z map będą sumowane, aby wyłonić ostatecznego zwycięzcę.

W Tiny Elements nie zabraknie oczywiście osiągnięć, które dodają smaczku każdej grze i motywują do dalszej walki.

Aby projekt został zrealizowany, Twórcy chcą zebrać kwotę 15000$, na co mają czas do 19 kwietnia. Wspomóc może ich każdy przekazując na cel projektu dowolną kwotę. Osoby, które przeznaczą na ten cel 5$ dostaną grę w dniu premiery za darmo.  Jeśli natomiast ktoś zechciałby na ten cel przeznaczyć większy fundusz, także od tworócw może liczyć na więcej – m.in. może otrzymać soundtrack z gry, możliwość wymyślenia i nazwania potwora w grze, stworzenie osiągnięć, czy dołączenie do betatesterów gry.

Liczę, że projekt dojdzie do skutku, czego serdecznie życzę Autorom i z niecierpliwościa czekam na trailer prezentujący rozgrywkę 🙂

Więcej szczegółów na temat gry znajdziecie na stronie Kickstarter.

Komentarze
To Top