Informacje i nowości

Wideofon współpracujący z iPhone’em i iPadem

Myintercom - wideodomofon współpracujący z iPhone'em i iPadem

Trafiłem dziś na ciekawy produkt o nazwie Myintercom. Jest to nic innego jak widedomofon, jednak z racji tego, że o nim piszemy, nietrudno się domyślić, że współpracuje on z urządzeniami z systemem iOS 🙂

 Myintercom - wideodomofon współpracujący z iPhone'em i iPadem

Myintercom został zaprojektowany i wyprodukowany w Niemczech. Jego głównym elementem jest moduł kamery HDTV firmy Axis.

Urządzenie, podłączone do sieci lokalnej, może komunikować się z iPhone’em i iPadem, które oczywiście muszą wcześniej zostać wyposażone w odpowiednią aplikację.

Myintercom - wideodomofon współpracujący z iPhone'em i iPadem

W momencie kiedy ktoś zadzwoni do naszych drzwi, sygnał (dźwięk i powiadomienie Push) wysyłany jest do smartfonu i tabletu. W ten sposób uzyskujemy podgląd na żywo (komunikacja jednokierunkowa) i możliwość porozmawiania (komuniacja dwukierunkowa). Drzwi możemy otworzyć bezpośrednio z aplikacji.

Dodatkowo aplikacja zapamiętuje 20 ostatnich gości – archiwizacja zawiera obraz z kamery oraz datę i godzinę wizyty.

Aplikacja pozwalająca na obsługę Myintercom poprzez sieć LAN jest dostępna bezpłatnie. Jeśli chcielibyśmy mieć dostęp do urządzenia także poprzez sieć komórkową konieczne jest wykupienie dodatkowej subskrypcji rozszerzającej możliwości programu.

Oczywiście Myintercom ma możliwość podłączenia dodatkowego klasycznego dzwonka i przycisku otwierania drzwi, w razie gdbyby sieć LAN lub po prostu urządzenia mobilne były w danym momencie niedostępne.

[youtube id=”upB9lxbDqSk” width=”600″ height=”350″]

Jak pewnie się domyślacie, aby obecnie pozwolić sobie na coś takiego w swoim domu musimy trochę się wykosztować. Cena urządzenie to bowiem blisko 1800 €.

Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie producenta: www.myintercom.de

[appstore id=519062902]

Komentarze
To Top