Aplikacje na iOS i OS X

iMathematics Pro – iKompendium matematyczne

iMathematics Pro - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

iMathematics Pro to jedyne w swoim rodzaju kompendium podstawowej i średnio zaawansowanej wiedzy matematycznej, jak i narzędzie do wyznaczania różnych wartości.

Na ilość wiadomości z zakresu tego przedmiotu nie można narzekać. Jest tego naprawdę dużo i wszystko zostało klarownie wyjaśnione, a jeżeli ilość informacji nam nie wystarcza, to zawsze możemy skorzystać z odnośnika do Wikipedii, znajdującego się pod każdym pojęciem. Dodatkowo możemy zobaczyć porady, jak i wykonać szybki test naszej wiedzy z danego materiału.

Już na wstępie można zauważyć pewien minus – aplikacja niestety jest tylko w języku angielskim. Program używa bardzo dobrze znanego silnika do obliczeń matematycznych jakim jest Wolphram Alpha, co jest zarówno plusem jak i minusem, ponieważ musimy mieć dostęp do internetu, żeby wykonać skomplikowane działania. Na szczęście do tych prostszych, nie musimy łączyć się z serwerem wspomnianej usługi matematycznej. Po za zaawansowanymi działaniami, możemy wyznaczyć wykres funkcji, rozwiązać równanie/układ równań, wykonywać działania na matrycach, zamieniać liczby na ułamki zwykłe, itd. Dodatkowo, na końcu opcji mamy możliwość przejrzenia słowniczka pojęć matematycznych (niestety również po angielsku). Tutaj można się przyczepić do wielkości okna kalkulatora – jest stanowczo za mały i nie raz ciężko było mi coś z niego odczytać. Co ciekawe, po „drewnianym” tle możemy swobodnie pisać. Jest to przydatne, gdy musimy np. zapisać kilka wyników na raz.

Ogólnie iMathematics sprawuje się znakomicie. Głównymi mankamentami jakie zauważyłem, to brak polonizacji, konieczność posiadania aktywnego połączenia internetowego oraz okno kalkulatora. Według mnie program jest wprost idealny dla studentów pierwszego roku, jak i maturzystów, ponieważ posiada wprost idealną ilość materiału na ten okres nauki. Mam tylko nadzieję, że w przyszłości twórcy dodadzą inne języki do tej aplikacji.

Aplikacja jest uniwersalna. Dla osób, które nie chcą od razu kupować wersji Pro, została przygotowana wersja „zwykła”, dostępna w AppStore za darmo.

Mamy dla Was także dwa kody, które pozwolą pobrać wersję Pro całkowicie za darmo! Napiszcie w komentarzu, dlaczego chcielibyście otrzymać aplikację. Jutro wieczorem (sobota) nagrodzimy autorów najciekawszych wpisów.

[download]

[appstore id=337535181][appstore id=453957546]

To Top