Plotki

iPad Mini 2 być może pojawi się na WWDC, ale bez Retiny

iPad mini

Wśród wielu użytkowników toczy się spór o to, który iPad jest lepszy („duży”, czy „mini”). Że zdania co do wyboru modelu bywają bardzo podzielone, przekonałem się osobiście zadając jakiś czas temu pytanie na naszym fanpage’u. Za iPadem mini zdecydowanie przemawia niższa cena i większa mobilność, jednak w stosunku do jego większego brata, większość użytkowników zgodnie wymieni jako wadę chociażby brak Retiny i słabsze parametry.

Jak to bywa w przypadku Apple, zawsze o nowych wersjach urządzeń krąży wiele plotek i tym razem, wiele osób spodziewało się, że iPad mini 2 z Retiną zostanie zaprezentowany na zbliżającej się konferencji [wwdc2013]. Pogłoski te próbuje jednak rozwiać analityk Ming-Chi Kuo, informując że Apple w ogóle nie rozpoczęło produkcji jakichkolwiek kompontentów, które mogłyby wskazywać, że iPad Mini 2 z ekranem Retina zostanie zaprezentowany w czerwcu.

Według analityków, na konferencji [wwdc2013] zobaczymy iPada mini 2 bez Retiny, natomiast wersji z Retiną możemy spodziewać się najwcześniej na początku roku 2014. Pytanie tylko, czy Apple zdecyduje się na odświeżanie iPada mini w tak krótkim okresie czasu? Patrząc na czas między wydaniem iPada 3 i 4 jest to możliwe.

Niestety.

 

To Top