Aplikacje na iOS i OS X

Alfabet dla dzieci – poznajemy literki!

Alfabet dla Dzieci - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Zgodnie z zapowiedzią, dziś przedstawiam kolejną aplikację dla maluchów, która poprzez zabawę ma uczyć. Wczoraj były Cyferki, więc dziś czas na poznanie liter. A pomoże w tym aplikacja Alfabet dla Dzieci na iOS.

Wyżej wspomniane programy, jako że zostały wykonane przez tą samą firmę, łączy wiele cech wspólnych.

Ogólne zasady są bardzo proste – najpierw dziecko poznaje każdą z liter, napisaną i wypowiedzianą przez lektora, później natomiast, aby lepiej ją zapamiętać, dana litera zaprezentowana jest wraz z obrazkiem przedstawiającym słowo, w którym została użyta. Dodatkowo, każdy z wyrazów także jest czytany przez lektora.

Podobnie jak w opisywanej wczoraj aplikacji, także i tutaj twórcy przygotowali kilka mini gier/zabaw, która mają na celu utrwalenie zdobytych wiadomości. Dziecko będzie mogło poukładać rozrzucone literki w wyrazy, oraz wskazywać litery wypowiedziane przez lektora, co myślę, że jest w tym przypadku rewelacyjnym sposobem na naukę i zapamiętanie całego alfabetu oraz przede wszystkim tego, jak dana litera wygląda.

Ostatnim elementem aplikacji jest nauka pisania. Litery zamieniają się w drogę, po której musimy przeprowadzić samochodzik. Muszę przyznać, że pomysł na wykonanie tego właśnie w tej formie uważam za wręcz genialny 🙂

Podsumowując, wartość edukacyjną aplikacji oceniam bardzo wysoko. Myślę, że w cenie 0.89€ rodzic może otrzymać świetny program, który w prosty i przyjemny sposób wprowadzi Jego dziecko w świat alfabetu.

Aplikacja jest uniwersalna i działa na wszystkich urządzeniach z iOS. Zgodnie z zapowiedzią, w komentarzach poniżej znajdziecie kody, które pozwolą pobrać ją z AppStore za darmo.

[download]

[appstore id=458068141]

To Top