Informacje i nowości

Tim Cook o nowym modelu komputera Mac produkowanym w USA

Mac made in USA

Od jakiegoś czasu produkcja niemal całej elektroniki przeniosła się na wschód, a obecność napisu „made in China” już nikogo nie dziwi i przeszło to do porządku dziennego.

Jakiś czas temu pojawiły się już informacje, że Apple, które obecnie w dużej mierze korzysta z fabryk swoich dalekowschodnich partnerów, nieco bardziej zaangażuje w produkcję komputerów Mac swoich rodaków.

Tim Cook, CEO Apple udzielił właśnie nieco informacji dotyczących nowego modelu komputera Mac, który ma być wytwarzany w USA. Produkcja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Pod słowem „produkcja” nie kryje się wyłącznie montaż komputera. Także wiele jego komponentów ma być produkowana w Ameryce. Apple planuje przeznaczyć 100 mln. dolarów na inwestycje w USA.

Na razie nie wiadomo nic na temat tego, którego komputera Mac będzie to dokładnie dotyczyć. DigiTimes snuje domysły, że to produkcja Maka Mini powróci z zagranicy do USA. Niektórzy natomiast spekuluję, że będzie to, odświeżona pod długiej przerwie, linia Mac Pro. Za tym drugim może przemawiać fakt, że Apple, chcąc powrócić do łask klientów „pro” i tym samym dbając o najwyższą jakość tego sprzętu, będzie wolało produkować go w jak największym stopniu na „własnym podwórku”, mając tym samym większy wgląd i kontrolą w poszczególne etapy produkcji.

To Top