Plotki

Nowe iPhone’y – czy rzeczywiście będzie tak kolorowo?

Niskobudżetowe, kolorowe iPhone'y

Serwis Macotakara udostępnił właśnie raport wraz ze szczegółami, dotyczącymi nowych produktów, w których skład mają wejść domniemane, niskobudżetowe iPhone’y, iPhone’y 5S oraz iPady 5. Powołując się na kilka różnych źródeł, strona sugeruje, jakoby niskobudżetowe iPhone’y miały być wysyłane w różnych kolorach, których wstępna produkcja, miałaby się rozpocząć już niebawem.

Wybór kolorów dla niskobudżetowych iPhone’ów póki co nie jest nam znany, ale mimo to plotek nie brakuje. I tak oto pierwsze źródło podaje, że będą to kolory: granatowy, złotawo-pomarańczowy, biały i szary, zaś wg drugiego źródła, będą to iPhone’y w kolorach: białym, różowym, zielonym oraz żółto-pomarańczowym. Ważną informacją będzie z pewnością to, że wśród dostępnych kolorów, zabraknie tego najbardziej pożądanego, a więc czarnego.

Mówi się, że sprzedaż niskobudżetowych iPhone’ów ma być skierowana głównie na rynki wschodzące, a ich cena ma się kształtować w granicy $350-$400. Aby rzeczywiście móc obniżyć ich cenę, telefony pokryte zostaną specjalną poliwęglanową powłoką.

Powołując się na informacje podane przez serwis Macotakara, pierwsza, testowa produkcja niskobudżetowych smartfonów ma się rozpocząć w czerwcu, potem kolejno w lipcu i tak już do wrześniowej premiery (termin ten jest nieco mylący, zwłaszcza, że podane wcześniej przez Macotakarę informacje wskazywały dopiero na 2014 rok).

Z kolei, jeśli chodzi o iPhone’y 5S, Macotakara wierzy, że te również będą dostępne w wielu kolorach. Poprzednio, strona informowała o trzech różnych kolorach (w tym białym i czarnym), a teraz dodaje do nich złoty oraz zielony.

Projekt iPhone’a 5S wskazuje (przypuszczalnie) na to, że nowy smartfon będzie tej samej wielkości co jego poprzednik, lecz wg źródeł Macotakary, dodatkowo pojawi się podwójna LED-owa lampa błyskowa, a otwór na mikrofon zostanie umieszczony pomiędzy aparatem a lampą błyskową. Przed premierą iPhone’a 4S, również krążyły plotki o tym, iż będzie on zawierał podwójną lampę błyskową, ale informacje te się nie potwierdziły.

Macotakara podaje również garść informacji na temat iPada 5-tej generacji. I według najnowszych doniesień, widziany wcześniej w prototypowych obudowach iPada mini, dodatkowy otwór, ma zostać dodany właśnie do najnowszego iPada. Otwór ten oczywiście nie został wzięty pod uwagę przy finalnym projekcie iPada mini, ale za to pojawił się w prototypie obudowy dla iPada 5 i jak sugeruje serwis, ma to być dodatkowy mikrofon.

Strona nie ujawnia terminu oczekiwanej przez wszystkich premiery iPhone’a 5S, a jedyne o czym informuje, to to, że iPad 5 będzie wydany zaraz po nowym iPhonie. Dotychczasowe (niepotwierdzone) informacje wskazują na to, że premiera iPhone’a 5S nastąpi we wrześniu albo nawet później.

To Top