Informacje i nowości

miCoach Smartball od Adidasa

Technika się rozwija i nikogo nie dziwią już „inteligentne” urządzenia. Smartphone’y, SmartTV, czy SmartWatche – nawet jeśli ich jeszcze nie posiadamy, to jesteśmy już z nimi w jakiś sposób oswojeni.

Jednak urządzenie, bo nie można tego nazwać inaczej, zaprezentowane przez Adidasa, muszę przyznać, że jednak trochę mnie zaskoczyło. Byłem przyzwyczajony, że jeśli do jakiegoś elektronicznego urządzenia dodamy jeszcze wiecej elektroniki, dotykowy ekran i możliwość połączenia z telefonem to zrobi się ono „smart”.

Ale wcześniej jakoś nigdy nie pomyślałem w ten sposób o… piłce. Piłce, takiej do kopania 😉 wyposażonej w mnóstwo czujników i z dedykowaną aplikacją na iOS. Uprzedzając pytania – nie, piłka nie będzie zdalnie sterowana 😉
Za to będzie posiadać czujniki mierzące siłę uderzenia, prędkość, trajektorię lotu itp.

Z założenia miCoach Smartball ma być „urządzeniem” treningowym i z pewnością sprawdzi się w tej kwestii zarówno w użytku profesjonalnym, jak i amatorskim. W przypadku tego drugiego, aplikacja na iOS pozwala na specjalne opcje ćwiczeń i zabawy ze znajomymi, co możecie zobaczyć na załączonym niżej filmie.

Wszystko brzmi bardzo ciekawie, jadnak trzeba pamiętać że taką piłkę będzie trzeba… ładować 🙂 W tej kwestii Adidas nie podał szczegółowych informacji.

Premiera planowana jest na rok 2014.

[youtube id=WGW_2RWhY64]

To Top