Informacje i nowości

Nowy inteligentny zamek od Jawbone

August Smart Lock

August Smart Lock to nowy (kompatybilny z iPhone’em) system zamków, zaprojektowany przez Jasona Johnsona oraz Yvesa Behara, dyrektora kreatywnego firmy Jawbone. Behar, który pracował do tej pory na takich produktach jak Jambox czy UP, stworzył prosty, uniwersalny zamek, gotowy do połączenia ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth.

Zamek sam w sobie wykonany został z anodyzowanego aluminium i przypomina standardowy domowy zamek. Dołączono do niego różnego rodzaju osłonki i zasuwki tak, aby pasował do większości zamków dostępnych na rynku. Zasilany jest przez dwie baterie AA, a w momencie, gdy zaczną się wyczerpywać,  system wyśle nam odpowiednie powiadomienie.

[youtube id=”EFlPncm4fnY”]

Podobnie jak konkurencyjne produkty Lockitron i Kevo, zamek August Smart Lock dostępny będzie bez dodatkowych opłat abonamentowych. Co ciekawe, będzie on również funkcjonować z towarzyszącą mu aplikacją, która dzięki właściwemu zaprogramowaniu, umożliwi jego otwarcie rodzinie czy znajomym. System monitoruje gości, którzy wchodzą do środka i tutaj także możemy dostosować różne, dostępne opcje. TechCrunch przygotował kilka dodatkowych informacji:

Poza zdolnością do uruchamiania bądź blokowania wejścia do domu za pomocą aplikacji, użytkownicy będą mogli wysyłać zaproszenia do rodziny lub znajomych, zalogowanych w tym czasie do Facebooka lub korzystając z dostępnej w telefonie listy kontaktów. Johnson za przykład podał kolację, na którą zaproszeni goście mogą wejść bez konieczności dzwonienia do drzwi.

August Smart Lock zasilany jest za pomocą energooszczędnej technologii Bluetooth (BLE) i nie potrzebuje dostępu do sieci WiFi. Według producentów, jest to najmniejszy elektroniczny zamek dostępny na rynku, a jego podłączenie zajmuje jedynie 10 minut.

Póki co, nie wiemy kiedy zamek ten trafi do bieżącej sprzedaży, ale według informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie internetowej producenta, będzie on gotowy do wysyłki w listopadzie/grudniu br. Co ważne, August Smart Lock ma kosztować 199 dolarów (bez żadnych dodatkowych opłat).

Chcielibyście mieć w domu taki „inteligentny” zamek?

To Top