Plotki

Samsung wraca do łask?

Samsung Galaxy

O iPadzie mini z wyświetlaczem Retina słyszeliśmy już dawno i to, że Apple wprowadzi do sprzedaży taki produkt, jest już raczej pewne. Produkcją ekranów miała zająć się firma LG. Tym czasem okazuje się jednak, że Apple ma starać się o zakontraktowanie produkcji przez Samsunga.

Według reportu z Korei, Samsung miałby dostarczyć 7,9-calowe wyświetlacze Retina oraz wyświetlacze do zastosowania w iPadzie 5. Szacuje się, że sprzedaż obu urządzeń rozpoczęłaby się najpewniej w grudniu, przed świętami, co jest zdecydowanie jednym z lepszych momentów na wyjście do klientów z nowymi produktami.

Pytanie tylko, dlaczego Apple miałoby chcieć powrócić do współpracy z Samsungiem, mimo wcześniejszych prób jak największego uniezależnienia się od nich? Poprzednie raporty wskazywały, że produkcja ekranów Retina miała zacząć się jeszcze w maju, a odpowiedzialne za nią było LG. Media sugerują, że Apple zostało zmuszone do powrotu do Samsunga w związku z problemami w LG, które nie pozwoliły im na uruchomienie produkcji na pełną skalę.

To Top