Gry na iOS i OS X

Crytek zaprezentował demo gry na iOS z użyciem fizycznego kontrolera

The Collectibles

Podczas tegorocznego [wwdc2013], niemiecka firma Crytek znana z takich tytułów jak Crysis oraz Far Cry, zaprezentowała demo gry The Collectibles, której sterowanie oparto o wykorzystanie fizycznego kontrolera, dzięki nowym bibliotekom MFi od Apple.

The Collectibles, jest grą taktyczną, w której pokierujemy czteroosobowym składem, w środku dżungli. Jak na razie, więcej nic nie wiadomo na temat samego tytułu.

Podczas prezentacji przedstawiono przykład wykorzystania fizycznego kontrolera w The Collectibles. Używając ekranu dotykowego, można wytyczyć trasę jaką ma przejść pojedynczy żołnierz lub naciskając podwójnie w jedno miejsce, możemy wysłać do danego punktu cały oddział. Używając jednak kontrolera, za poruszanie całą kompanią odpowiedzialny jest D-PAD, a przyciskami funkcyjnymi, możemy rozkazać podwładnym przemieścić się do najbliższej osłony.

Węgierski oddział zajmujący się produkcją zaprezentował rozgrywkę z użyciem najprawdopodobniej, pierwszego fizycznego kontrolera zatwierdzonego przez Apple, a stworzonego przez Logitech, o którym pisałem w poprzednim artykule (zobacz).

Oczywiście, The Collectibles, to tytuł roboczy, a sama gra ma być oficjalnie zapowiedziana i wydana jeszcze w tym roku.

To Top