Aplikacje na iOS i OS X

Upiększamy zdjęcia w Mextures na iPhone’ie

Mextures - iOS (iPhone, iPod touch)

Po małej przerwie przyszedł czas na opis kolejne aplikacji związanej z fotografią. Tym razem będzie to aplikacja na iPhone’a o nazwie Mextures, która służy do upiększania zdjęć. Program jest nieco inny od tego co np. oferuje Instagram. W Mextures nie tyle nakładamy na zdjęcie filtry, co różne tekstury. A mamy ich do wyboru, posegregowanych w kategorie, całkiem sporo.

Co istotne, do każdego zdjęcia możemy wybrać kilka tekstur, które nakładane są na kolejnych warstwach. Ich kolejność możemy dowolnie zmieniać, tak jak i ich przezroczystość, i sposób nakładania na niższe warstwy. Dodatkowo możemy je obracać co 90 stopni.

Jeśli jakieś zestawienie szczególnie nam się spodoba, możemy zapisać własną formułę, którą następnie będziemy mogli szybko użyć bez potrzeby ustawiania wszystkiego od nowa.

Oprócz tego możemy wykorzystać gotowe zestawy ustawień opracowane przez kilku iPhone’o-fotografów.

Gotowe zdjęcie możemy zapisać w rolce aparatu, otworzyć w innym z programów na naszym telefonie lub podzielić się nim w socialmediach.

Myślę, że Mextures to bardzo dobrze przygotowana aplikacja. Efekty, które można dzięki niej uzyskać są całkiem ciekawe i myślę, że Mextures może przypaść do gustu także osobom, która na co dzień mają z fotografią nieco więcej do czynienia.

[download]

[appstore id=650415564]

To Top