Gry na iOS i OS X

3. lipca Limbo zawita na iOS

Limbo - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Stworzona w 2010 roku, nagrodzona na wielu festiwalach gra Limbo, trafi 3. lipca do App Store. W ten tytuł, będzie można zagrać od iPada 2 generacji wzwyż, iPadzie Mini, iPhone’ie 4s/5 oraz iPodzie Touch 5 generacji. Gra będzie kosztować 4,49 €.

Gra opowiada historię chłopca, który budzi się w lesie na „krawędzi piekła” i jego zadaniem jest odnalezienie jego zaginionej siostry. Bohater przemierza ponure tereny wypełnione po brzegi zagadkami.  Twórcy postarali się o odpowiedni klimat dzięki oprawie graficznej, jak i minimalistycznej stylistyce całego produktu. Kluczowym elementem w grze są zagadki – nie raz są sprytnie poukrywane i trzeba reagować szybko, dodatkowo większość z zagadek umieszczonych w grze jest oparta na autorskim systemie fizyki.

Osobiście polecam grę. Pod względem długości rozgrywki jest umiarkowana tak, aby wystarczająco przykuć uwagę gracza (zdołałem ukończyć w 1,5 godziny). Warto też zwrócić uwagę na oprawę gry, która tworzy swoisty klimat tej produkcji. Według mnie, to jedna z najdziwniejszych gier, w które grałem.

[youtube id=Y4HSyVXKYz8]

To Top