Patenty Apple

Nowa technologia w ekranach dotykowych marki Apple

Nowa technologia w ekranach dotykowych Apple

Firma Apple uzyskała właśnie patent na nową technologię, która ma pozwolić na umieszczenie dotykowych elementów również na krawędziach urządzenia, wyposażonych w niewielki wyświetlacz. Może to całkowicie zmienić sposób użytkowania sprzętu i tak oto miejsca, które do tej pory obejmowały nasze dłonie staną się odtąd niezwykle czułym na dotyk, panelem kontrolnym. Nowe zmiany firma Apple chce wprowadzić przede wszystkim w iPadzie Mini, stosując w nim 7,85-calowy ekran i jak najmniejsze obramowanie.

Mniejsze obramowanie to przede wszystkim problem z trzymaniem urządzenia – trzeba uważać, aby przez przypadek nie dotknąć włączonego ekranu. Dlatego też firma Apple, chcąc zapobiec takiej sytuacji, opracowała specjalną technologię, która jest w stanie wykryć i odróżnić zamierzone, jak i przypadkowe dotknięcia. Ten nowy patent ma być główną zaletą obramowań w urządzeniach firmy z Cupertino. Co ciekawe, będzie to idealne rozwiązanie w przypadku pełnoekranowych aplikacji – dosłownie, a nie w przenośni.

Wedle ostatnich plotek, firma Apple ma zamiar wprowadzić swoją nową technologią (po raz pierwszy) w zegarku [iwatch], dzięki czemu jego 2-calowy ekran stanie sie wizualnie większy, a jednocześnie znacznie bardziej praktyczny.

To Top