Patenty Apple

Elastyczne patenty Apple

Na łamach serwisu 9to5ma opublikowano treść nowego patentu Apple, który ma bliski związek z jeszcze dotąd niezapowiedzianym oficjalnie urządzeniem [iwatch]. Dokument dotyczy opaski na rękę, w której znajdują się baterie galwaniczne lub fotowoltaiczne, rozmieszczone tak, aby zapewnić pełną elastyczność produktu. Całość będzie natomiast zwarta laminatem.

To nie pierwszy wpis Apple do urzędu patentów na temat „elastycznych”, elektronicznych rzeczy. Niedawno serwis unwiredview opublikował inny dokument, w którym mowa o niezwykłych elastycznych ekranach. Ta niezwykłość, nie tkwi w wykonaniu samego wyświetlacza, lecz w tym, co Apple może z nim zrobić dzięki siłownikom piezoelektrycznym. Przykładowo, kiedy wywołamy na dotykowym ekranie klawiaturę, będziemy mogli poczuć każdy naciskany klawisz podczas pisania. Dodatkowo, dzięki umieszczeniu transduktora wspartego kilkoma komponentami, będzie można, cytując – „przekształcić prąd elektryczny w wibracje”, czego efektem jest „głośnik ekranowy”.

iPhone-flexible-display

 

Czy w końcu Apple zapowie [iwatch]a i czy opisane w patentach technologie zostaną wykorzystane? Na chwilę obecną niestety nie wiadomo, lecz osobiście czekam z niecierpliwością na zegarek od firmy z Cupertino.

iPhone-flex-display-speakers

To Top